Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Ionut

CAMPANIA #6 - toamna 2014:
Buget total: 3580 RON (840 RON campanie precedenta, 2740 RON contributii noi)

Filmare #1 - 4 septembrie 2014 - 200 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A3 Gilau-Nadaselu

Filmare #2 - 17 septembrie 2014 - 800 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1 Saliste-Cunta

Filmare #3 - 19 septembrie 2014 - 0 RON (filmare HD sebba avion, sponsorizare HTM.ro):
Autostrada A1 Arad-Nadlac

Filmare #4 - 5 octombrie 2014 - 500 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1 Izvin-Sanovita

Filmare #5 - 10 octombrie 2014 - 200 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A3 Nadaselu-Gilau

Filmare #6 - 21 octombrie 2014 - 800 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1 Saliste-Cunta

Filmare #7 - 27 octombrie 2014 - 600 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1/M43 Arad-Nadlac-Nagylak (HU)

Buget disponibil campanie #6: 480 RON

alecu26

banuiesc ca asta fu pe anul asta. Chiar si Gilau-Nadasel...nu cred ca mai are rost sa filmam. Cu vremea care se anunta afara, nu cred ca vor fi progrese spectaculoase. Oricum, ar fi bine sa continuam cu miciile donatii si in perioada de iarna...pana in martie-aprilie astfel ca atunci sa avem buget pentru a acoperi macar prima tura, peste tot, la reluare. Mai ales ca atunci vom avea si Sebes-Turda 3&4 cate ceva de vazut.

Banuiesc ca undeva la 2000 de RON minim ar fi campania de inceput de an, ca sa acopere aproape tot.
Drumurile noastre POATE;

Eurocopter

De acord, sezonul 2015 ar trebui deschis cu Timisoara-Deva si Sebes-Turda. Gilau-Nadasel nu e o problema, se poate face cam oricand. Arad-Nadlac banuiesc ca cel tarziu la 1 iunie se va deschide, deci ramane de vazut daca va mai merita o filmare acolo in 2015.

Ramane de vazut daca incepe ceva si pe Campia Turzii-Tg. Mures...

alecu26

nu in prima jumatate a anului...cu siguranta.

Dar va fi centura TGM a lui Copisa. Acolo ma astept inca din iarna la ceva piloti forati, decopertari, etc. Si din 15 Februarie lucrari masive.
Au cred ca tot: expropieri, autorizatie, proiect, ordin de incepere, avans. Si oameni ca oricum pe Valea Jiului o freaca.
Drumurile noastre POATE;

adiarc

tinand cont de modul lor de a face lucrurile , ce te face sa fii asa optimist ?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Eurocopter


alecu26

Quote from: adiarc on October 30, 2014, 08:01:18 PM
tinand cont de modul lor de a face lucrurile , ce te face sa fii asa optimist ?

mda...se pare ca au teoretic tot ce le trebuie...dar tot sunt probleme.

Expropierile care chiar daca exista...sunt cam gresite: din nou case de demolat, intrat prin curti pe la oameni.

Oricum....Copisa dupa show-ul de la deschidere a retras 90% din utilaje. Au lasat in Livezeni doar niste bunkere amarate si ruginite pentru o viitoare statie de asfalt.

Nu vom vedea nimic anul asta nici acolo. Copisa se foloseste de toate tertipurile pe care le are la indemana in FIDIC ROSU sa nu inceapa lucrarile (lipsa autorizatii, proiect, neclaritati, borne topo...etc).
Drumurile noastre POATE;

adiarc

as fii vrut sa ma contrazici , dar , din pacate , nu ma surprinde deloc aceasta atitudine...este deja brevetata - marca inregistrata....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

horatiu.cosma

Avand in vedere ca s-a inceput lucrul pe majoritatea tronsoanelor de A care sunt in constructie de anii trecuti, si mult nu mai este pana rasare soarele definitiv si se topeste zapada, as propune sa vedem cand si unde vor avea loc primele filmari de anul asta, cati bani avem stransi pana acum, si cam cati ar mai fi necesari. Eu ma gandesc la finalul lui martie, pe Sebes-Turda 3&4 si pe Lugoj-Deva. Alte pareri? P.S. Eu inca nu am pus bani pentru filmari(ma bad), imi spune si mie cineva care e procedura?

nicolaem

buna idee.
poate ar trebui sa pregatim din timp bugetul.
ia legatura in privat cu eurocopter pt detalii.

Ionut

Vor fi cateva schimbari legate de filmari. Putina rabdare.

nicki4

"Government don't want well informed, well educated people capable of critical thinking. That's against their interest. They want obedient workers, people who are just smart enough to run their machines and do the paperwork. And just dumb enough to passively accept it!" George Carlin

Ionut

Inca nu. Rabdare...

@Eurocopter: sa ne spui si totalul costurilor pentru primele filmari din an sa le trec aici. :cheers:

alecu26

Pfai....ce suspans creaza Ionut. Rabdare....rabdare....se merita. Credeti-ma pe cuvant.
Drumurile noastre POATE;

horatiu.cosma