Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

penad2007

Eurocopter,
Cum nu sunt prea multe postari cu propuneri, propun dupa 15.05 o filmare de la finalul lotului Straco- Sibiu ( daca se poate).
Asa vedem o noua filmare la aproape 1 luna de prima.
Eurocopter sa stii ca ma tin de cuvint cu ce am promis pe 15.05.

Eurocopter

Eu am ramas setat ca zilele urmatoare zbor Simeria-Sebes ca sa vedem cum se sta pe portiunea care trebuie sa se inaugureze. Parca asa fusese vorba.

Cred ca bugetul va putea sustine un Simeria-Sebes poimaine sau vineri, si un Sebes-Sibiu peste doua saptamani.

Contributiile sunt constante si tot la cateva zile apar noi contributori, eu zic ca nu vom avea probleme cu bugetul daca prin iunie vor mai contribui inca odata cei care au facut-o deja prin februarie-martie.

Bugetul actual este de 1285 RON, au mai intrat 40 RON. Costurile pentru Simeria-Sebes ar fi de 800 RON.

In orice caz, dupa fiecare filmare vine cate un nou val de contributii. Aste e regula de cand ne-am apucat sa facem treaba asta. :)

StefanCelMare

Eu o sa mai contribui cu vreo 100 de lei peste vreo 2 luni. Intre aprilie si iulie ar trebui sa fie suficient progres pentru o noua filmare pe Orastie-Simeria. Parerea mea este sa nu exageram, nu cred ca este mare diferenta acum fata de aprilie. Dar, daca exista doritori si donatori, ma bucur sa vad cat mai multe.

Eurocopter

Bun, in cazul acesta eu zic sa va hotarati pana diseara daca mai zburam saptamana asta sau nu. Pe saptamana viitoare se anunta ploi din pacate.

Abc

In conditiile date, este clar ca in jur de 1 iunie, "castigatoarele" vor fi, felicitari userilor de aici:
A1 Orastie-Sibiu
A1 Deva-Lugoj lot 1 + drum de legatura Lugoj bypass (in intervalul 20 mai-1 iunie)

nicki4

Cum nu exista multiple optiuni, am votat cu varianta a treia, desi as dori sa vad cum stau lucrarile si pe lotul 1 Lugoj-Deva plus legatura cu Centura Lugoj. Sper sa se adune bani la bugent pentru amandoua desi putem filma Lugoj-Deva si mai tarziu daca nu se poate filma in acelasi interval din lipsa de bani.
@ eurocopter, dupa mine mai putem astepta 1-2 saptamani ca sa prindem mai mult progres si mai multi bani (hopefully)
"Government don't want well informed, well educated people capable of critical thinking. That's against their interest. They want obedient workers, people who are just smart enough to run their machines and do the paperwork. And just dumb enough to passively accept it!" George Carlin

Eurocopter

Noi intrari in valoare de 195 RON la buget. Total disponibil 1480 RON.

tigrel58

Vazand optiunile si voturile, ma gandesc si au acum: ce-ar fi ca pe la  toamna sa filmezi Mako - Csanadpalota ? Ne lasa ungurii ?
Un filmulet de-asta ar face ravagii pe la CNADNR. :lol:

DanCld

@Eurocopter: ai gasit intre timp vreo solutie relativ la autonomia camerei?

Ionut

Vin vecinii unguri cu rapitoarele dupa el. Dar da, ar fi misto sa filmeze si spre Mako, ca oricum lotul Romstrade stim cum arata. :)

Eurocopter

Quote from: tigrel58 on May 10, 2013, 08:39:16 PM
Vazand optiunile si voturile, ma gandesc si au acum: ce-ar fi ca pe la  toamna sa filmezi Mako - Csanadpalota ? Ne lasa ungurii ?
Un filmulet de-asta ar face ravagii pe la CNADNR. :lol:

Bineinteles ca se poate, am zburat si peste Bosnia. :)

Eurocopter

Quote from: DanCld on May 10, 2013, 09:29:43 PM
@Eurocopter: ai gasit intre timp vreo solutie relativ la autonomia camerei?

Relativ, dar ar trebui sa fie ok de acum. Am mai tot facut teste.

tigrel58

Quote from: Eurocopter on May 10, 2013, 10:25:39 PM
Quote from: tigrel58 on May 10, 2013, 08:39:16 PM
Vazand optiunile si voturile, ma gandesc si au acum: ce-ar fi ca pe la  toamna sa filmezi Mako - Csanadpalota ? Ne lasa ungurii ?
Un filmulet de-asta ar face ravagii pe la CNADNR. :lol:

Bineinteles ca se poate, am zburat si peste Bosnia. :)
Atunci pe 6 septembrie, vedem dimineata cum ei ne bat la autostrazi, iar seara ii batem noi la fotbal !

Eurocopter

Putem si mai repede, cuplat cu un Arad-Pecica. Pe la sfarsit de iunie-iulie daca avem buget. Pana atunci ar fi trebuit sa lucreze si ungurii ceva, nu?

bogdymol

S-au filmat deja primii 300 m din autostrada maghiara M43 Csanadpalota - Mako: (primele secunde) :D
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele