News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 9 Guests are viewing this topic.

paulmare

Pizza are lansator de grinzi și UMB nu are așa scula performanta

adiarc

^ degeaba e mare...daca nu e deloc jucausa. :lol:..si trebuie sa vina Deme...sa le spele obrazul
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura


Jallen

Sa inteleg ca se apuca de cei 1.7km ?

GDPR

Sa vezi maine declaratii sforaitoare de campanie si umflari de piepturi. Sunt sigur ca vor organiza un eveniment de presa.

carutasul


TibiV

Pai cum altfel?!?!...
Ar fi cam ilegal sa inceapa si pe restul de ~15 km...  ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

speram și eu că s-a mai întâmplat ceva între timp și mi-a scăpat :)

horatiu.cosma

Au trecut prin Guvern vineri exproprierile suplimentare, deci în vreo 45-50 de zile ar putea ieși AC și pe restul.

mike_85

Bine ca totuși încep ceva. Anul asta au dat drumul la 2 loturi pe DX 12, Pitești - Boita, Ungheni - Târgu Mureș pe A3 si încep acuma pe A0. As zice ca nu e un an rău deloc(sint peste 80 km in total). Daca s-ar mișca așa in fiecare an in vreo 10 ani am începe sa avem o situație decenta.


Feri

#1780
Pe Lot1S cand se preconizeaza sa se clarifice solutia la podul peste Dambovita?

paulmare

pot incepe, ar fi trebuit sa fie domnii topo cu toata lucrarea pichetata daca au declaratia de proiectare aprobata, solui vegetal decopertat, curatat ce trebuie gen depozite ilegale de gunoaie de care e plin Bucurestiul nu doar la periferie 
depozite de materiale - cum a avut umb pe dx12 - care au inceput sa adune balast si armaturi de piloti si fier de la furnizorii locali, inainte sa apara zublin cu forezele si sa isi trambaleze jucariile umb (se vede in filmarea din avion de pe dx12, sunt 2 standuri cu 3 mold-uri fiecare)



pasa_andrei

Le dau avans 1 saptamana ca sunt in concediu, dar in weekendul viitor trimit drona pe ei sa i vad in actiune. Tocmai ce am vazut video-ul  lui Radu de pe A7 si as vrea si eu o mobilizare asemanatoare pe A0.

horatiu.cosma

Pai o să vezi, că mâine se semnează cu UMB secțiunea 4 de pe nord.

PlayStation

E bine, chiar foarte bine
Acum mai raman primele 3 loturi de pe nord de semnat, iar 1 si 3 sunt intr-un stadiu bun cu semnarea
Inca ma enerveaza gandul ca lotul 3 de pe sectiunea de sud putea fi construit de umb, nu de acesti "actori" care sunt buni la toate, numai la autostrazi nu