Waze, Google Maps și navigație GPS

Started by sebba, September 04, 2012, 12:29:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pentium10

Am mesaj ca A1 la Boita va apare azi pe Google Maps.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures


FMFM

Am primit si eu mail de confirmare a sesizarilor,iar intre timp a aparut transeul pe gmaps :cheers:

danutzu_1069

A aparut, dar cu o incorectitudine..
Putea sa ii duca capul ca breteaua nu trebuia dela Boita nu trebuie notata cu A1...

danpandrea

Mă țin să postez asta de câteva zile, că am redescoperit-o în Facebook Memories:

Vreți să râdeți un pic?

Pe 11 decembrie 2014, Google Maps credea că avem autostradă continuă între Sibiu și Nădlac :D


GIV

radem, dar apoi plangem cand ne dam seama ca au trecut 8 ani si nu s-a construit bucata lipsa. si vor mai trece 3 nu? >:(

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

#502
Si ne mai miram ca Google Maps nu "accepta" o noua sectiune proaspat deschisa decat dupa cateva zile si zeci de sesizari...  :(

LE
Asta credea GMaps in 2014?!?!
Oooooo.... Sfanta naivitate...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Tony7Y

Mda, google maps.   :o

De cateva luni tot incerc sa le fac sesizari sa puna denumirea corecta, DEx12 la Craiova - Pitesti in loc de DX12 si de fiecare data imi iau reject ca ei nu pot verifica informatia. Asta in timp ce drumul e deja pozat de masina google si se vad clar semnele de circulatie si denumirea de DEx12.

adyneamtu

De aproape un an, cam in fiecare luna dau o sesizare (send feedback - add or fix a road) la Google Maps sa stearga de pe harta indicativul DJ503 intre Giurgiu si Slobozia, jud Ialomita.
Am observat recent denumirea intr-o filmare pe DNCB la Pasajul Berceni. Google ignora informatiile care pot repara ceea ce induce in eroare fiindca nu sunt capabili sa le verifice.
DJ503 este doar intre Giurgiu si Catanele, jud Arges, trecand prin localitatea Slobozia, jud Arges.

Cine mai doreste sa raporteze atasez si textul folosit la ultimele sesizari.

QuoteDJ503 route name is only between Giurgiu city (Giurgiu County) and Catanele village(Arges County). It must be deleted between Giurgiu and Slobozia(Ialomita County). It is misleading to see it on the same road as DN5, DNCB, DN3, DN21.
See DJ 503 route in Giurgiu, Teleorman and Arges counties in the updated annex 2 of HG 540/2000(Government Decision) https://drive.google.com/file/d/11pbyB5pIsRWUWHYw6sacXNYfYxfK4WjS/view?usp=share_link




mirceaeliade

daca in loc de pdf le-ai da lunkul de unde ai luat pdf-ul, s-ar putea sa ai mai mult noroc


Apolodor

#507
A1 rutează traficul pe gmaps PiSi 1 până la BOIȚA.

elcraft

Quote from: mirceaeliade on January 04, 2023, 01:30:16 PMdaca in loc de pdf le-ai da lunkul de unde ai luat pdf-ul, s-ar putea sa ai mai mult noroc
Si la sensuri unice ce trebuie sa mai faci?
In sectorul 6 (si nu numai) au aparut tot felul de stradute mici cu sens unic. Pe unele le raportez din toamna si nu mi se aproba. Am pus si link la poze facute de mine. >:(
Nu mai indraznesc sa raportez probleme de rutare unde sunt indicatoare cu obligatoriu dreapta, pe care le tot fac de cativa ani mi se pare asa munca in zadar.

C0ndu

Pentru posesorii de aparate Garmin compatibile, a apărut noul RO.A.D.2023.10.
https://www.rqa.ro/produs.php?id=452&subcat_id=39&cat_id=19