Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

District EA

Si pe zona de traseu nou Barzava - noul pod peste Mures (Capruta) decopertari










Powered by API/PUM imgur uploader

District EA


District EA



District EA

In Paulis si Ghioroc prind contur noile peroane













Powered by API/PUM imgur uploader
Poze facute in perioada 21-27 iunie 2018!

nenea_hartia


Ionut

Extras din prezentarea oficiala CFR la SCS Transport (in cadrul CM POIM), ieri, 27.06.2018
Coridorul Feroviar Rin-Dunare












Ionut

Desi nu este pe fonduri POIM, ci pe fonduri CEF (tot europene), am intrebat si despre Brasov-Sighisoara. Din partea CFR nu am primit raspuns (?!) dar am primit din partea OIT (Organism Intermediar Transport/MT).

Apata-Cata - septembrie, estimare finalizare evaluare
Capetele (BV-Apata si Cata-Sighisoara) - "ar trebui" sa avem in iulie un castigator

Andi

Am gasit 3 imagini interesante pe Facebook si anume tren GFR cu piatra sparta adusa de la Bicsadu Oltului pentru firul 2 Sighisoara-Danes, autor Stroe Florin.

Intrarea in tunelul Danes spre Sighisoara


Iesirea spre Sighisoara


Tunelul Sighisoara (cel mic), de aici spre statie linia inca nu este pusa din cauza ca podul nu este finalizat

elcraft

Despre Predeal-Brasov ce se mai aude? Nu trebuia sa se lanseze licitatie pentru SF?

Stefan01

S-a deschis circulatia la intersectia dintre CF 200A si DJ 107B, in apropiere de halta Santimbru.

Vedere de ansamblu


Poze pe sensul Alba Iulia - Santimbru
















Imagine pe sensul Santimbru - Alba Iulia


Si semnul care e intors catre Santimbru - in fata se observa DN1

tom_sawyer

Quote from: Ionut on June 28, 2018, 09:23:07 AM
Capetele (BV-Apata si Cata-Sighisoara) - "ar trebui" sa avem in iunie un castigator

Termen evaluare financiara: 09/07/2018

Ionut

Acum vad ca am scris "iunie". Scuze, am gresit, evident era vorba de iulie.

Redox

Quote from: Stefan01 on July 02, 2018, 07:22:10 PM
S-a deschis circulatia la intersectia dintre CF 200A si DJ 107B, in apropiere de halta Santimbru.

Mulțumesc pentru informație!
Știi cumva dacă semnul de interzis este întors și în celălalt capăt, la Coșlariul?

Ionut

Am facut upgrade la tabelele de pe Coridorul RD, vedeti mai jos. Va rog frumos sa ma ajutati sa completez la autorizatiile de construire pentru Simeria-KM 614. Stiu ca s-a mai discutat dar am pierdut sirul informatiilor.