Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

TibiV

Un banc aparent off-topic...
Dar de fapt este on-topic pe jumătate de forum:

Gheorghe către logodnica Mărie: "Mărie, eu mă însor cu tine! Dar tu oi fi fată mare?..."

Mărie către Gheorghe: "Oi fi, n-oi fi - cum ți-o fi norocul!..."
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

raulbogdan23

Obiectiv: Autostrada A3 Nãdãșelu - Mihãiești (Zona Mihãiești)
Constructor: UMB
Data filmare: 09.04.2023



Enjoy!

ivladbogdan

Hello!

(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader


Bagau astazi grupa mare, impresionanta desfasurare de forte. Poza de mai sus este de la ora 15, stateam opriti acolo, dupa ce s-a mers bara la bara inca din nodul Chetani.
In nodul de la Chetani stateau basculantele la coada la incarcat.
Peste tot pe la terasamente si structuri, furnicar.
Acum avem voie sa laudam constructorii, sau nici acum?  :lol:

oneway

^ Se contureaza o noua categorie de "fanatici"... Aia a lui Strabag :lol:  :lol:
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

pentium10

si o greseala anume, NU DOAR Strabag rupe normele pe santier. Sunt acolo alti antreprenori a caror nume nu este aplaudat.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

raulbogdan23

Obiectiv: Autostrada A3 Nãdãșelu - Mihãiești (Zona Şardu)
Constructor: UMB
Data filmare: 09.04.2023


Enjoy!

raulbogdan23

#32001
Quote from: pentium10 on April 10, 2023, 10:42:34 PMsi o greseala anume, NU DOAR Strabag rupe normele pe santier. Sunt acolo alti antreprenori a caror nume nu este aplaudat.

Asa este! Strabag - Geiger (+ toti subcontractorii cu care lucreaza) e un concurent foarte puternic pentru UMB si la ce am vazut azi in santier as zice ca de data asta sunt peste UMB (avand in vedere ca UMB s-a imprastiat pe mai multe santiere).

Va las mai jos 2 poze din captura de azi.








Powered by API/PUM imgur uploader

horatiu.cosma

#32002
O imagine cu foarte multe basculante la un loc e o bucurie pentru orice pasionat, însă pentru un constructor poate fi un semnal de alarmă (o potențială rotiță defazată în angrenajul șantierului). În mod normal, acolo unde s-a reglat jocul excavatoare - încărcat basculante - transport - descărcat - retur, ar trebui să fie la încărcat exact atâtea basculante cât să nu trebuiască să aștepte, ci când ajung la locația de încărcare, să fie luate imediat (și în același timp nici escavatoarele să nu aibă timpi morți).

elphax

Teoretic asa este, ai zice ca mai trebuiau 2 escavatoare. Dar daca sa zicem faci poza imediat dupa pauza de masa, sau daca s-a defectat un excavator dimineata, poate fi asa. Am mai vazut cozi de basculante si pe alte santiere, chiar la UMB. Important e ca vedem utilajele acolo

Hercule

Quote from: raulbogdan23 on April 10, 2023, 12:54:19 PMCateva update-uri de pe lotul A3 Strabag - Geiger:
...
O sa vina si filmarea mai tarziu. De aceasta data o sa primiti si ceva bonus.
Asteptam cu sufletul la gura.  :excited:
Multumesc anticipat!
Deșteaptă-te române!

Ionut

Domnu' Raul, nu stați bine cu mobilizarea! :lol:
Ce-i cu lălăiala asta?! ???  8)  :-[  :lol:

dumbravaandrei

Probabil ca excavatorul yt-ului nu poate procesa camioanele de materiale video trimise Raul. Deci Raul e ok pe mobilizare  :D

ivladbogdan

Eu n-am drona, dar pot sa va zic ca si astazi era la fel ca si ieri, au mai adus 1 sau 2 excavatoare in plus in nod la Chetani, nu mai era asa de mare coada de basculante, erau grupate mai bine acum. Probabil citesc si ei pe aici.  :lol:
Deja incepe sa se contureze si terasamentul prin unele locuri.

raulbogdan23

Obiectiv: Autostrada A3 Chețani - Câmpia Turzii - 10.04.2023 - lotul filmat complet
Constructor: STRABAG & GEIGER TRANSILVANIA
Data filmare: 10.04.2023



Enjoy!


PS: Ieri timpul nu a fost de partea mea din pacate.

Ionut

Stai liniștit, glumeam! Nimeni nu se supără, toată lumea (normală la cap) înțelege că faci asta din pasiune și pe barba ta. La fel ca toți ceilalți, nimeni nu trăiește din asta.

Mulțumim! Și mulțumiri tuturor celor care vin cu poze & video!