Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 5 Guests are viewing this topic.

CornelB

^^^
Habar n-am cat e laptele, ca nu pentru lapte ne-am dus acolo. :lol:
Dar... data viitoare cand mergem, chiar o sa intreb fiindca mi s-a facut o pofta de telemea de oaie, ceva de speriat. :lol:

Ionut

Sunt multe oi pe-acolo, nu e o singura stana cred. Va puteti camufla bine. :) Apropo de asta, sper ca gardul de la autostrada sa fie bine facut si intretinut, altfel ne trezim cu mioarele pe carosabil. Daca tot mai ajungeti prin zona, vedeti daca nu cumva fac ceva si pe Gherghitei... sau ma rog, prin zona aia. :cheers:

teocharis

@cornelB; daca intrebi de lapte ii poti intreba si cat e branza? :p

sebba

Quote from: CornelB on May 30, 2013, 07:08:50 PM
^^^
Habar n-am cat e laptele, ca nu pentru lapte ne-am dus acolo. :lol:
Dar... data viitoare cand mergem, chiar o sa intreb fiindca mi s-a facut o pofta de telemea de oaie, ceva de speriat. :lol:

nice job men! next time sa va luati niste cojoace de oaie, ptr "camuflaj"
si atunci nu mai intrebati de stana, spuneti ca v-ati pierdut oile si mergeti sa le cautati cu "zoom-ul" pe langa "excavatoru ala!"
sper sa nu citeasca vreun muncitor de pe santier ce va propun eu aici si sa ia la omor toti ciobanii (veritabili) din zona :D
acu... referitor la pretu laptelui, poate a mai crescut putin de cand s-au mai imputinat ciobanii din Pipera ;)
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut


sebba

shefu', nu-i offtopic, doar stabilim strategia si tehnica de abordare a santierelor A3 :lol:
Sailing away! S/Y Haimana

CornelB

@Ionut, bine c-ai intrebat ca eu am uitat. La intoarcerea spre birou, venind dinspre Pipera la bariera, din stanga au iesit doua basculante de pe drumul din dreapta liniei cum se merge spre Andronache.
Le-am facut si doua poze cu telefonul dar am uitat sa le postez. Ei, acum ce cauta basculantele pe acolo? Chestia trebuie investigata.

penad2007


lucianxx9o

^^^Acum ma uitam si eu.
Sunt foarte bucuros ca acest post de tv impreuna cu presa ii pun la zid.

CornelB



Nu stiu daca se vede bine, insa drumul a fost "coafat", s-a largit si nivelat pentru ceva:

dr4qul4

#1585
Quote from: penad2007 on May 30, 2013, 08:51:22 PM
Hopa a inceput sa apara prin presa. Bun negociator sova asta.

Nu stiu cat de bun e el dar cu siguranta mama sa este,  din moment ce PDL-ul nu au gasit modalitatea sa o invinga. NNDKP este unaa din cele mai bune firme de avocatura dar probabil junjorul a avut un as in maneca si i-a strans cu usa pe americani.
In orice caz, good job.
Acum speram ca si viitoarele contracte sa fie facute f bine, ca sa nu mai poata constructorii sa amane termenele si sa ceara bani extra.
Cand s-a semnat contractul, cati ani avea Sova?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alecu26

apropo de Bechtel....asa sa moara Baiazid de ciuda..:D (glumesc).

http://finance.yahoo.com/news/bechtel-earns-enr-global-best-140000238.html

ENR este intradevar una din cele mai cunoscute publicatii si site-uri de Construction Engineering.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

EugenRo

Dupa ce americanii le-au facut cadou o tara, era frumos ca tot ei sa le faca pe bani si autostrada, asa ca un inceput de plata. Urmeaza exploatarea carbunelui  ;)

Morosanu

Politica distruge tot ce atinge.

penad2007

#1589
Quote from: dr4qul4 on May 30, 2013, 09:35:08 PM
Acum speram ca si viitoarele contracte sa fie facute f bine, ca sa nu mai poata constructorii sa amane termenele si sa ceara bani extra.
Cand s-a semnat contractul, cati ani avea Sova?
Intreaba-l pe basulescu ( el a semnat contract-ul din partea CNDAR). Acelasi Basulescu care a fost director la Romstrade pus de Silaghi director la CNDAR, iar cind a izbucnit scandalul cu Romstrade a fost mutat pe post de consilier al ministrului la ministerul  tranporturilor

Junior sau nu , conflict de interese este. Sti cumva mama lui sova este avocatul lui bechtel de la semnarea contractului? Ca daca da e foarte interesant . Ascensiunea si afinitatea lui sova pt. marile proiecte poate o are din educatia primita de acasa.