[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gigeluș

#5700
Stie cineva când va incepe Rizzani modernizarea?(dacă va mai incepe vreo dată). :(

minisoferul

Din comentariile lasate de SS-ul de la transporturi se anuntase in luna Noiembrie.

TibiV

De la Ionut Ivasca: 4 BENZI - Centura Bucuresti (Autostrada A1-Pasaj Domnesti) D.N.C.B /13.10.2023/ora10:00

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AlexD

Oare de ce au defrisat paduricea aia de langa Socar? Are vreo legatura cu proiectul giratoriului, ca nu pare?

mircea

Foarte slabă mișcarea pe șantierul ăsta.

carutasul

azi părea că au ajuns cu umplutura la nivel pe sensul A1-Domnești dec probabil că ar trebui să urmeze ceva asfaltare în curând.

carutasul

și pentru că un filmuleț face cât o mie de vorbe, asta am scos din camera mașinii. Vă rog să ignorați data, se pare că s-a dus bateria de cmos sau din alt motiv și-a pierdut ora și n-am apucat să o potrivesc. Mai durează un pic să fie gata și HD

Telvanni

Dupa finalizarea giratorului de langa nodul A1 cu DNCB, o sa mai poti face stanga cand vii de pe breteaua de iesire de pe A1? Sau va trebui sa intorci la giratoriu?

vladfero

Din cate am inteles, nu va mai fi permis virajul la stanga si se va folosi noul sens giratoriu. Dar asta daca te referi la iesirea de pe A1 de pe sensul Pitesti - Bucuresti. Nu stiu in schimb daca se va aplica aceeasi regula si pentru iesirea de pe A1 de pe sensul Bucuresti - Pitesti.

panzer

Adica aceeasi solutie ca si la DN1, nu? Despre asta vorbiti.

carutasul

Da, dar aici e o mică mare diferență: nu se intră în nici o localitate la stânga. Bucla de întoarcere va fi doar de întoarcere iar fluxul de pe centură va merge netulburat prin exteriorul lui. E drept că de la un anumit volum se poate bloca, dar nu știu dacă va fi cazul, oricum nu prea des. Până la urmă soluția nu e ideală, dar când va fi A0 funcțional probabil că nu va mai fi o problemă.

panzer

Rondul de la Renault este problema. Este lung, dar ingust, practic doar cat tin cele 4 benzi. Un vehicul lung intoarce greu.

Ionut

Azi jale pe DNCB Sud. Lângă "nodul" cu A1 cei de la IBB erau în teren și meștereau ceva. Rizzani de negăsit în șantier, nimic nimic.

oneLess

Nu-i căutați la Craiova că nu dați de ei!

bekxy

Quote from: Ionut on October 20, 2023, 11:01:18 PMRizzani de negăsit în șantier, nimic nimic.[/b]
Mi-e și frică de ziua când o apărea Rizzani în teren. Doar or să distrugă, or să bage potop de restricții și-or să dispară.