[B] Pasajul Domnesti-Prelungirea Ghencea

Started by Ionut, August 19, 2015, 04:06:42 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sorinus

De ce-s marcajele inca galbene? Au facut-o ca la DNCB A1->DN7?

Ionut

:lol:
Nu înțeleg nici eu rostul marcajelor galbene de pe sensul spre centru. Poate vor mai lucra pe lângă carosabil.

Pe partea cealaltă însă marcajul galben se justifică pentru că au de făcut un nou refugiu, trotuar, etc etc.

lone_wolf32

Am fost acum in zona... sunt mai multe probleme
Trecerea dinspre prelungire e foarte valurita
Parcarea in jurul depoului e nebunie
In dreptul depoului pe partea cu blocurile e o singura banda si o gatuire ciudata cand se ajunge in dreptul liniilor de tramvai
Au activat semafoarte noi la Cooperativei si in dreptul depoului
Virajul la stanga pe Titel Petrescu nu s-a facut
Mai sunt multe de facut

Alexandrei22

Lumea încă nu știe cum merge treaba și eu am prins deja vreo 3 pe contrasens. O dată la dus pe partea nouă și la întors a intrat încă o mașină pe contrasens. Da, este diferența de nivel când intri pe bucata nouă la tamilia și trebuie să frânezi altfel la 60+ km/h îți iei puțin zborul. De asemenea la reintrarea pe bucata veche de la capătul 41 balizele alea te cam strâng puțin și dacă nu ești atent să te încadrezi bine pe banda le cam poți lovi. În rest îmi place, mult mai bine ca înainte👌🏻👌🏻

AlinAlecu

Salut, Vă atașez două filmări cu Bulevardul Ghencea.

Prima filmare este făcută în această seară.


A doua filmare este făcută de sâmbătă. Cuprinde Prelungirea Ghencea și Bulevardul Ghencea. Filmarea cu noul tronson din Bulevardul Ghencea o găsiți de la minutul 17.


Vizionare plăcută!

cao_vali

Tracon a depus Proiectul Tehnic pentru modernizarea bulevardului Prelungirea Ghencea între Pasajul Domnești și Cartierul Latin/ 10 luni pentru lărgirea la 4 benzi pe lotul de un kilometru

link Economedia

survola

^^^
,,rostul marcajelor galbene"
O mai fi un strat de asfalt de așternut?

lone_wolf32

Nicusor: Am semnat contractul pentru finalizarea obiectivului de investiții Penetrație Prelungirea Ghencea – Domnești și Supralărgire Bulevardul Ghencea.

Postare aici: Facebook | Nicusor Dan

survola

E stratul final de asfalt, dar este încă șantier.

Horațiu 87

PRELUNGIREA GHENCEA LOT1 DESCHIDERE CIRCULATIE 1.06.2024.