News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[B] Pasajul Domnesti-Prelungirea Ghencea

Started by Ionut, August 19, 2015, 04:06:42 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 1 Guest are viewing this topic.



survola


voicul

La Prelungirea Ghencea, peste două luni o să avem circulaţia pe 4 benzi până la Râul Doamnei

Contractele pentru tronsoanele III şi IV la lucrările de supralărgire din Prelungirea Ghencea vor fi finalizate în aproximativ două săptămâni, iar peste două luni se va circula pe patru benzi până la Râul Doamnei, a estimat duminică primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, potrivit Agerpres. ,,La Prelungirea Ghencea, în vară, peste două luni, o să avem circulaţia pe patru benzi până la Râul Doamnei.

Citește mai mult la: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/social/nicusor-dan-la-prelungirea-ghencea-peste-doua-luni-o-sa-avem-circulatia-pe-4-benzi-pana-la-raul-doamnei-2742465

adix


Claudiu T.

Drum nou de la zero si canalele tot pe directia rotilor vor fi. Sa calci domnule pe canal din 50 in 50m ca sa te simti ca in Bucuresti/Romania ca altfel nu se poate.  :explode:
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

Mascarpone

Caminele de vizitare se suprapun cu aliniamentul de borduri in zona mediana. Lucrarea cred ca apartine apanova/acvatot.


Alexander

Din partea mea se pot apuca de pe acum sa faca un pasaj nou peste Timisoara. S-ar putea sa isi dea seama relativ repede ca e nevoie de unul.

lone_wolf32

Update de la Nicusor despre bucata de pe bulevardul Ghencea

Facebook | Nicușor Dan

survola

La capătul lui 41 aștept să văd rezolvarea, cum se trece peste linii, până acolo e floare la ureche.

AdrianB1

#1630
Sunt destule guri de canal si in mijlocul drumului, cam intre benzi, si vreo 2 pe banda 1 cam pe unde ar fi rotile din stanga ale unei masini. Am cateva filmari la sol pe care tocmai le-am verificat acum, am numarat cam o duzina de guri de canal puse asa intre Timisoara si Valea Doftanei, spre Prelungirea Ghencea nu am intrat prin santier, se asfalteaza intre Cricovului si Prelungire, iar la apeductul de la Cricovului se sapa iarasi, nu stiu de ce.

Sunt 3 bucati serios ramase in urma: conexiunea cu Bd Timisoara, cea cu Prelungirea Ghencea si apeductul. De asemenea conexiunile cu strazile secundare nu sunt atacate, doar Valea Doftanei e practicabila pentru ca e nevoie de acces la blocurile aflate la vest de Valea Larga. Am vazut ca cei de la blocuri deja intra si dinspre Timisoara prin santier, desi sunt semne de acces interzis. Azi, de pilda, era plin de noroi pe asfalt (binder) intre Timisoara si blocuri, de la traficul din zona.

Nu imi dau seama cum se va lega cu Valea Larga cea veche, e un bloc spre Prelungirea Ghencea care e chiar langa locul in care strada veche si cea noua se intersecteaza, de asemenea la Cricovului nu pare sa existe o conexiune, la Valea Furcii pare ca va fi facut ceva, e escavata zona pentru un terasament de care inca nu s-au apucat si au fost taiati vreo cativa copaci pentru a permite legatura.

AlinAlecu

Vă atașez o filmare de la nivelul solului cu lucrările de la Bl Ghencea (minutul 11).


Dido

Ultima actualizare de pe site-ul Cestrin, pentru tronsonul gestionat de CNAIR:
QuoteSUPERVIZORUL A APROBAT PAC PRIN ADRESA NR. 27/3371/08.04.2024

scorillo

UPDATE tronsoane 3 si 4

QuoteSelectie castigator: 25.04.2024 15:28
Sursa: SEAP

Alexandrei22

La capătul lucrărilor unde e intersecția cu strada Brașov se lucra azi de dimineață. Era și un utilaj de așternut asfalt👍🏻👍🏻