Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

nenea_hartia

#435
Quote from: Mrs on September 10, 2012, 04:19:24 PM
eu stiam ca pasajul de aici peste DN1 face legatura cu Centura de Nord a Ploiestiului adica DN1B /E577.
Acum, dinspre Brasov trebuie facut stanga prin sensul giratoriu de la Carrefour

cam asta era si mesajul pe plan local 

DJ155 spre Paulesti se intersecteaza cu DN1 la aproximativ 1.2km distanta de acest pasaj

Daca ma insel, va rog sa-mi spuneti
E foarte corect ce ai scris. :) Un plan al DJ236 (aşa cum se va numi bucata de centură) se găseşte aici.

fuscobal

Planul lui nenea hartia este corect. Pe bretele am vazut deja asfalt (nu stiu daca stratul final) dar nu stiu cum e in camp in zona acelei curbe la 90 grade. In partea cealalta, incepand de la intersectia cu centura de nord, drumul este aflatat de vreo cativa ani cred pana in spatele Carrefour (are si stalpi de iluminat) ! Voi incerca sa ajung in camp si sa fac niste poze !

Bogo74

Asfalt pe centura Brasov






































Nod DJ103C (str. Lanii)





nenea_hartia

^ Fantastice poze, mulţumesc! E una din cele mai necesare centuri. E lotul Vectra, nu?

Ionut

2x2, noduri, frumos! Excelente pozele, multumim mult! :cheers:

radutm

#440
Impresionant! Readuc harta pt. cei interesati, pt ca si eu am cautat-o si de fapt era aici, vreo 20 de pagini inapoi:
Quote from: Ionut on March 10, 2012, 07:08:47 PM
Centura Brasov si primul tronson:


Ma intreb daca in planurile pe termen lung exista si prelungirea de la intersectia cu DN73 pana la drumul spre Poiana Brasov. Ar fi o solutie futurista dar interesanta.
cont inchis

BoGDaN

Super, chiar ca e nevoie de aceasta centura.
O intrebare cu scuzele de rigoare, cum s-ar face legatura cu A3 si care parte din centura ar fi integrata A3?

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

nenea_hartia

Quote from: BoGDaN on September 16, 2012, 08:17:04 PM
Super, chiar ca e nevoie de aceasta centura.
O intrebare cu scuzele de rigoare, cum s-ar face legatura cu A3 si care parte din centura ar fi integrata A3?
Centura nu se s-ar întâlni cu A3. Nodul ar fi între Ghimbav şi Codlea:


BoGDaN


ciprebbe

Pozele sunt de pe sectorul rosu nu? ... cel albastru stiu ca e circulabil , iar cel verde e ramas parca mai in urma cu lucrarile..sau gresesc?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

radu24

Quote from: ciprebbe on September 17, 2012, 11:37:40 AM
Pozele sunt de pe sectorul rosu nu? ... cel albastru stiu ca e circulabil , iar cel verde e ramas parca mai in urma cu lucrarile..sau gresesc?

Da. La toate 3. ;)

sebba

astia nu mai au de gand sa reinceapa lucrul la pasajul CF de pe centura aradului, iesirea spre Siria?
am trecut pe acolo si toata lucrarea pare abandonata

facusem mai multe poze dar nu am apucat sa la uploadez si le-am sters din greseala
a scapat doar asta :)


Sailing away! S/Y Haimana

ciprebbe

#448
Ieri, piticul atomic (Boc) a mers sa vada lucrarile la una din strazile Clujului, strada care odata cu finalizarea lucrarilor la "centura "centurii Valcele-Apahida va fi o varianta de ocolire a Feleacului si un drum mai scurt pt cei care vor sa ajunga in partea de S-E a orasului dinspre Turda.
Mai in gluma mai in serios a amenintat constructorul cu testul paharului.
Articol aici
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

mariansb

ciprebbe,cred ca accesul de pe centura si str.Borhanci duc spre sud -est,,est , nu sud-vest
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell