Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

ticker

Am atras atentia de la inceput ca firma e mica si nu va face prea multa treaba.

NGC

Si inca o veste buna.

MT a emis o noua autorizatie de construire.

01.07.2016: "Modernizarea centurii rutiere a Municipiului Bucuresti între A1 - DN7 si DN2 - A2, Lot1, sector A1 (km 55+465) - DN 7 (km 64+160) - faza IV" - Modificare de soluţie între km 55+465-km 64+160 -"

GDPR

^^ Buna veste, dar chiar azi era mai pustiu ca niciodata pe acest santier.

alecu26

Quote from: ticker on June 29, 2016, 11:30:49 AM
Am atras atentia de la inceput ca firma e mica si nu va face prea multa treaba.
Se lucrează dar nu în zonele ușor vizibile de pe drumuri publice. Poate în 1-2 săptămâni dacă suntem cuminți ne face cadou API o filmare aeriana și e mai clar totul.
Drumurile noastre POATE;


NGC

Am uitat sa va spun ca ieri s-a emis decizia de expropriere pentru imobilele "proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar, care fac parte din coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional ,,Varianta de ocolire a municipiului Braşov, Tronson II - DN 11-DN 13", pe raza localităţilor Sânpetru şi Braşov, din judeţul Braşov".

dumbravaandrei

Buna veste... acu sper sa se si apuce de lucru. Daca vad ceva semnificativ, pun poze pe thread-ul corespunzator. Deocamdata e o stagnare cvasi-totala.

NGC

^^^ Le lipseste autorizatia de construire, care se va emite pe baza acestei decizii de exproprieri.

NGC

Si mai avem un proiect pentru care s-a mai avansat putin.

Tot ieri s-a emis decizia de expropriere pentru imobilele "proprietate privata, care constituie coridorul de expropriere, situate pe amplasamentul suplimentar al lucrarii de utilitate publica de interes national "Varianta ocolitoare Carei km 0+000-km 10+459"".

Si aici mai trebuie emisa autorizatia de construire.

cristi767

Pe centura Oradea, din câte am înțeles, s-a dat drumul la trafic pe unul din cele două pasaje care se construiesc acum și care supratraversează centura în zona estică (cel către cartierul Grigorescu).

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

carutasul

Cateva poze de miercuri de la Centura Caracal. In sfarsit au intrat di pe drumul judetean spre Dăbuleni.
Se lucra, era aproximativ opt seara:

Se circula pe o banda:

Prioritate dinspre Dabuleni :)


Spre Craiova


Spre Caracal


clau

In sfarsit stiri de pe centura Caracal... Fain.

carutasul


marinul

#3959
Quote from: cristi767 on July 06, 2016, 07:41:25 PM
Pe centura Oradea, din câte am înțeles, s-a dat drumul la trafic pe unul din cele două pasaje care se construiesc acum și care supratraversează centura în zona estică (cel către cartierul Grigorescu).

Din ce am observat se circula doar din spre oras spre grigorescu





o fost odata un sens giratoriu






Sent from my iPhone using Tapatalk