News:

Video dronă 12.04 A0 Bâcu-Bragadiru / A1-DN6.
S-a deschis A0 între DN5 și DN4!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 12 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

#6225






IV


V








Dupa V spre padure
















Iesirea din padure spre Nadaselu


Si coborarea spre Nadaselu














Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Se excaveaza puternic pe partea cu Nadaselu








In departare DN-ul si zona viitorului nod( de care inca nu s-au apucat, sunt la aprox 250m de nod cu utilajele)










Si capatul lotului

Se vede cam pe unde va taia dealul urmatorul lot scos la licitatie( si un viaduct imens intre ele)








The end

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

patruroti

Impresionante lucrarile. Cand va fi finalizat acest segment de autostrada, cum se va face descarcarea de pe el sau va ramane sa fie folosit ca pista de role pana se mai construieste o bucatica in continuarea sa?

adiarc

multumim frumos...arata excelent si lucreaza f curat UMB-ul...multi constructori cu pretentii (gen Impregilo),ar avea de invatat , despre cum ar trebuii sa arate un debleu ( chiar si nefinalizat ),sau un terasament .
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

horatiu.cosma

Multumim de reportaj, deja se vede ca ai experienta pe acest lot, sti care sunt locurile de unde se surprinde cel mai bine avansul lucrarilor. Ca raspuns la intrebarea lui @patruroti, lotul nu va putea fi circulat pana se finalizeaza podul peste Somes de la Gilau. Stie cineva unde se gaseste planul nodului de la Nadaselu?

TibiV

Multumim, ciprebbe !
Poze extraordinare, iar efortul tau a fost pe masura.

Am insa o intrebare: nu ai gresit cumva o poza pe care ai trecut-o la III ?...
Eu ma uit iar si iar si de fiecare data vad IV...
Iata poza:


Mama proștilor este mereu gravidă... :)

bgd77

Quote from: horatiu.cosma on May 18, 2015, 01:03:12 PM
Multumim de reportaj, deja se vede ca ai experienta pe acest lot, sti care sunt locurile de unde se surprinde cel mai bine avansul lucrarilor. Ca raspuns la intrebarea lui @patruroti, lotul nu va putea fi circulat pana se finalizeaza podul peste Somes de la Gilau. Stie cineva unde se gaseste planul nodului de la Nadaselu?

Vezi aici si aici.

ciprebbe

#6232
Quote from: TibiV on May 18, 2015, 01:20:00 PM
Multumim, ciprebbe !
Poze extraordinare, iar efortul tau a fost pe masura.

Am insa o intrebare: nu ai gresit cumva o poza pe care ai trecut-o la III ?...
Eu ma uit iar si iar si de fiecare data vad IV...

Da corect e IV (III are o pereche de pile in plus). Pe aparat erau in ordine pozele, insa in multe locuri am fost nevoiti sa ne intoarcem pt ca nu exista un drum tehnologic continuu. Am reeditat postul. Merci.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

horatiu.cosma

Multumesc. La intersectia cu DN-ul si calea ferata banuiesc ca va fi o supratraversare. Inca nu s-a inceput nimic acolo.

ciprebbe

Nope.
Nu va fi asa nodul.
Se descarca intr-un giratoriu . E copiat exact dupa nodul de la Campia Turzii.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

horatiu.cosma

Mult mai logic asa, nu necesita traficul de acolo o altfel de varianta decat un giratoriu.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rocklee

multumim pentru foto reportaj celor doi temerari ...ciprebbe si eurocopter .sa traiasca  PRO INFRASTRUCTURA !!! :cheers: :cheers:

stangabriel

Nu ar fi prima oara cand UMB termina o autostrada si sta nefolosita. A3 Bucuresti Ploiesti , lotul dinspre Ploiesti, cel care e si acum cel mai ok,a stat nefolosit parca cel putin 6 luni,pana au terminat ceilalti.

Faine pozele si filmarea.


Ciprianul

Buna sunt nou pe aici si urmaresc cu mare interes acesta autostrada pentru ca eu locuiesc in Austria si sunt din Oradea si tot timpul cand revin in tara urmaresc daca cumva au inceput lucrarile la Suplacu de Barcau - Bors.
Chiar azi am revenit inapoi in Austria si am vazut ca inca nu au inceput lucrarile pe acest tronson de Austostrada.
Stie careva din voi cam cand reancep lucrarile la acest segment?
Stima
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.