News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 36 Guests are viewing this topic.

tonică

hai ma, ce tot vorbim...Mai conteaza ca a terminat ori ba pa&co? Exact cat a contat ca terminasera cei de la umb. Adica deloc.
Autostrada tot nu se poate folosi. Eu credeam ca apropierea alegerilor locale ii va insufleti nitelus insa se poate vedea din fotografiile facute de 'baiazid' ca oricat s-ar stradui chiar si 1 iunie e un termen optimist. In plus, e clar ca pe o anumita portiune se va circula doar pe un sens.

Cristi232

#526
Clar pt cine?
:D
se va circula pe ambele sensuri, cand va fi sa fie.
daca te pricepi un pic si vezi pozele din februarie, observi ca s-a muncit enorm in primavara asta!
acesta-i adevarul!
si ca TOTUL putea fi facut pana la 31 dec 2011, PT CA BANII AU FOST PLATITI, TOTI!
poate ca acum incepeti sa intelegeti semnatura mea..., daca mai ziceti ceva de ea, apar si eu cu un `been in...`de n-am spatiu, ca sfantu!
euroconstruct este codasa, ca de obicei...



Tavi

Multzam de info Cristi232! :cheers:
Doamne ajuta sa termine odata cu totul si sa fie si bine facuta! Si apoi continuata ... pana la Bors  :D

Tavi

Intre timp Baiazid de pe SSC a lamurit lucrurile: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=91593795&postcount=8055. Deci nod Dumbrava = Euroconstruct  :)
Multumiri tuturor :cheers:

Ionut

Pun si eu o intrebare stupida: circulam in 10 zile pana la Ploiesti pe A3? :D
Chiar nu mai conteaza cine si ce a construit, mai ales ca, va reamintesc, poate unii ati uitat, initial cele 3 firme erau in joint venture.

iuli

Dar eu am uitat care era termenul initial de la atribuirea contractului...  :(
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Sfantu

Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

Cristi232

Daca se va da in concesiune pt lucrari de intretinere, paza, etc, vor fi la ghisee...
Caci nu va inchipuiti ca vreun srl va fi conectat la vreo retea de rovigenete, sms, net, direct debit, etc..
Nenea de la srl vrea cash-ul rapid si lesne!
:D

coco.serban

Cine are idee cand va scoate MT o noua filmare aereana?

tonică

#534
am eu o idee care suna asemeni cu aia cu plopu si cu micsunelele dar cine stie, inca trag sperante ca se vor aseza odata pe locurile lor si vor continua cele care merita continuate. Pana una, alta dau clar senzatia ca-i doare in paispe, ministrul face vizite prin tara in scop electoral, sa-si ajute amicii, si pe deasupra din declaratii da impresia ca habar n-are cu ce se mananca functia lui si nici ca are chef sa afle. Probabil nu va face multi purici, la o adica functia de ministru e doar o trambulina pentru unii in viitoarele relatii, pile si afaceri.

...la o adica, abia ieri ce-a mai pus mt o stire pe siteul lor de la schimbarea ministrului....

Cristi232

#535
 :D
mai e putin si se face 1 luna de la ultima filmare (afisare de filmare)...

pe mt.ro nici pozele cu boc si boagiu nu au disparut...semn ca e multa treaba in minister, se fuge prin conturi, sa se vada ce si cat se mai poate... folosi pt...autostrazi! (ca sa-i placa si lui Ionut)


Multumesc lui Baiazid (de dincolo), pt clarificarea cu numerotarea kilometrilor pe A3 Buc-Ploiesti!

isotech_ro

#536
Quote from: coco.serban on May 23, 2012, 04:38:51 PM
Cine are idee cand va scoate MT o noua filmare aereana?
nu cred ca o sa intmple prea curind. Echipa ministru, secretari de stat si consilieri sunt mult prea ocupati cu alte subiecte decat problemele MT sau au vreo conexiune cu transparenta actului de guvernare

udar


pe MT au aparut niste poze si nu stiu daca au fost puse si aici
http://www.mt.ro/nou/galerie.php

:cheers:

tonică

am dat de un act prin care se amana iar licitatia pt gilau-nadaselu:
http://www.cnadnr.ro/docs/proceduri_derulare/4_Informare%20prelungire%20termen%20depunere%20oferte.pdf

Asta-i cu dus si-ntors...Ca se amana iar nu-i de bine, insa ca nu s-a anulat definitiv cum zicea psdistul ala acum doua saptamani e cat de cat de-o veste buna. Asta, fireste, daca nu vor da din luna in luna cate un comunicat d'asta de amanare... >:(

Ionut

Merci tonica! Da, e jumatate de veste buna... >:(

Pozele cu A3 Bucuresti-Ploiesti de pe MT sunt un pic vechi... de pe 14 mai, probabil intre timp au mai avansat. Tot nu cred ca pe 1 iunie deschid.