News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 36 Guests are viewing this topic.

Ionut

Normal... contestatii dupa contestatii...  >:(

isotech_ro

#496
Quote from: coco.serban on May 17, 2012, 06:29:25 PM
http://www.adevarul.ro/locale/brasov/brasov-Vom_avea_autostrada_la_Pastele_Cailor-_Licitatia_pentru_tronsonul_Comarnic-Brasov_este_suspendata_0_701929953.html

hai sa vedem contestatiile  :)

http://www.cnadnr.ro/docs/proceduri_derulare/Contest.%20Bostina.pdf
http://www.cnadnr.ro/docs/proceduri_derulare/Contest.%20D&A.pdf

sa va spun cine sunt "baietii" astia ? hai sa incep, dar nu o sa termin. sunt anumite "firme de casa" a unei anumite aliante aflata la ....  >:(

ce treaba are studiul de fezabilitate cu o casele de avocatura, in afara unor "anumite" exproprieri si la "anumite" sume scrise'n carnetel sau dictate la telefon

nenea_hartia

^ Da, dar ce reclamă ei acolo e oarecum corect.

isotech_ro

pai atunci, eu propun, ca urmatoarele lucrari de executie la autostrazi sa fie acordate tot caselor de avocatura  :-[, ca si asa se pricep "baietii" astia la de toate ... sa vedeti atunci ce claim-uri de lucrari suplimentare de 50 de ori valoarea contractului, iar executia propriu-zisa va fi facuta dupa admiterea propunerii de neconstitutionalitate a constructiei de autostrazi  :o

udar

astazi am fost pana la Suplac si am avut parte de o vreme foarte naspa , dar am reusit sa fac cateva poze la punctele unde au fost si mai sunt activitati , pot sa spun ca sunt foarte putine puncte de lucru unde se desfasoara ceva miscari(activitate).................
mici miscari la podete si pasaje si nimic la terasamente, decopertari, umpluturi, etc..............












am impresia ca doar se fac ca muncesc :bash:

:cheers:


tonică

Pai a tot aratat udar aici acel 'cateceva' la care cica s-ar lucra...O vrajeala...Fireste, tot banii la mijloc si tot mai trebuie sa primeasca ceva. Dar la ce nivel elevat se discuta acolo intr-atat incat merge si cu d'astea de-ale noastre genul " Avem deja 98 de milioane, iar ei au spus că se mulţumesc şi cu aceşti bani. ". Tare profesionista legatura intre mt si bechtel...Si la fel de profesionala si fraza cu " (...)Se va lucra spre Oradea, spre vamă." . Poate dintr-acest motiv, legat de bucuresti-ploiesti l-a scos in fata pe unul dintre consilieri, pare a fi unul picat tocmai pe luna care incearca acomodarea cu imponderabilitatea... :D

Tavi


bogdymol

Baiazid ne-a facut o frumoasa surpriza, aducand niste poze de pe A3 Bucuresti - Ploiesti. Pun si aici cateva:

Segmentul lui Pizzarotti:



Euroconstruct:



Podul Moara Vlasiei:



Podul peste Ialomita:



Mai multe poze vedeti pe SSC.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Tavi

Omul asta (pe numelelui de scena Baiazid :)) este absolut genial!
Multumiri maxime! :cheers:

Cristi232

Bine v-am regasit!
Cate pagini se scriu acum, intr-o saptamana!!!
:D

Superbe reportajele lui Baiazid, corect si eficent documentate!
Pacat cu ploaia asta atat de buna pt putinele campuri cultivate...
Aveam si celelalte 2 poduri la zi, daca erau drumurile bune.
:cheers:

MRS

 :o acum 10 minute: se lucreaza la pilonii A3 peste DNCB la lumina reflectoarelor... No pics due to... :vroomvroom:
:cheers: :cheers:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Ionut

@Mrs: adica partea dinspre oras? Daca ai drum des pe centura in/dispre oras, vezi daca nu poti cumva sa faci un ocol si sa ajungi pe Str. Popasului aici si sa vezi daca se lucreaza in zona asta (autostrada va intersecta acea strada). Merci! :cheers:

MRS

Nu se lucreaza pe Popasului, doar la podul de pe centura este activitate...  :(


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Ionut

Trist... foarte trist. Pai cum sa fie gata in toamna daca nu se lucreaza inca? Poate nu au terminat de scos obuzele de prin pamant.

Are cineva un PUZ/plan mai mult sau mai putin detaliat cu sectiunea dintre CB si Petricani? Va fi pe 3 benzi?