News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 42 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

RaduC

Despre ce vorbim totuși, Max-Boegl face coregrafie la asfaltări. Mai mare dragu' de privit

ladposta

Ar fi bine sa fie ei la Nodul Chetani

voicul

Si care ar fi logica lucrarilor facute acum de Marcu? La ce ajuta daca ar fi gata si portiunea aceea?

ladposta

poate se gaseste cineva sa faca restul

ciprebbe

Lucreaza aproape de groapa de imprumut. Inca nu au vazut banii si in caz de neplata sa fie perderea mai mica. Ei, daca sunt platiti , vor sa faca tot lotul. Vedem cum vor decurge lucrurile dupa ce se plateste factura de catre CNAIR.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

carutasul

Când văd cum se lucrează parcă nici nu îmi vine să pun întrebări :) Mă gândesc că ar putea exista și o variantă în care să se facă toate părțile care ar ieși în profit ( că nu îmi imaginez că Straco a subevaluat chiar toate terasamentele, astea aproape de sursă oricum sunt mai ieftine ca alea depărtate, de pildă) caz în care la momentul falimentului/rezilierii ar rămâne mult mai puține lucrări de făcut, lucrări care s-ar putea atribui ulterior la un preț corect pe o licitație mai mică sau chiar, dacă nu ar rămâne structuri, în regie proprie, deși până acum n-am văzut animalul ăsta decât la Acilu și mi se pare în continuare problematic din cauza complicațiilor juridice.

Dominik

Din ce am vz pe filmarea anterioara cu lotul Straco, practic sunt gata structurile si la pasajul metalic de la Hadareni identic cu cel de la Campia Turzii, poate rezolva cumva si ridica grinzile metalice la ambele pasaje, bn aici au nevoie si de sudori. +1 pt Updateuri  :cheers:
You're in Steelers Country

laszlo.robert

Max-Boegl a așternut asfalt în 3 zile cât "Aktorie " într-o lună!

alexa_adrian2001

wau! asa da filmare! daca s-ar uita cineva la cum se lucreaza pe lotul Straco ar zice: "mah! da astia termina in 6 luni tot lotul!!"
cat despre Astaldi: de mult nu mai vazut sa se asfalteze doar un un utilaj iar in spatele lui 5 compactoare. De curiozitate: cati kilometri poate asfalta pe zi?

danutzu_1069

Depinde de ritmul de "alimentare" cu asfalt - > depinde de basculantele avute la duspozitie, depinde de distanta fata de statia de asfalt, depinde de capacitatea statiei de asfalt...

alexa_adrian2001

asa fain video: deci Marcu asa circula pe acolo 'ca pe autostrada'  :lol:

GML

E in plan un nod inainte de Campia Turzii, pe sectia Chetani-Campia Turzii? Intreb, ca de ex. daca va fi gata numai o parte, sunt sanse pt. o receptie partiala?

voicul


ciprebbe

Si totusi candva se va face si e in plan :). E vorba de accesul in viitorul parc Tetarom din spate de la Luna.

La Astaldi avem uzura de la Iernut pana dupa viaduct Bogata.  Se vehiculeaza data de 6 septembrie pt finalizare.
La Straco, daca se va vrea, Marcu poate face foarte mult din terasamente pana prin noiembrie cand vremea e mai pacatoasa. Ar trebui protejate peste iarna iar Straco nu cred ca poate face asta :( .
E un lot care poate fi gata in 2021(drept ca-n palma terenul cu toate structurile incepute) dar si prin 2025 daca pica Straco.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe