News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 36 Guests are viewing this topic.

dragos76

Straco are propria stație de asfalt, sau o va folosi pe cea de la Astaldi, pt finalizarea nodului?

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Cetatean

Quote from: dojaalex on January 03, 2020, 01:13:05 AM
Straco...de urmărit ce se va întâmpla în următoarele 4-6 luni. Dacă nu se redresează acum, după schimbarea guvernului, atunci sunt ceau.

S-au deblocat :)
Nu cred ca Marcu a cumpărat pe nimeni. Sunt doar subcontractori la terasamente.
Dacă merge stația de asfalt sigur o sa toarne ei asfalt. Non stop. Numa sa aibe bani de agregate și bitum.
La cum arata tot, as zice ca în 3 luni se poate finaliza. Dar sunt mulți dacă.
Sper sa își revină și sa termine lucrarea pana în 2022 la mijlocul anului. Succesuri!

pasadia

Nu înțeleg de ce sunt atât de concentrați pe rampa autostrăzii spre Câmpia Turzii. Finalizarea acesteia nu ajuta la.o eventuala deschidere pentru lotul Astaldi. Adică mno, nu e rău că o fac, dar alte lucrări ar fi ajutat mai mult

voicul

Eu as intreba si de ce se ridica 6 benzi ca sa treaca 2 pe sub si nu invers, dar probabil acum o sa se faca cum a fost lasat.

pentium10

sunteti culmea, acuma lucreaza si voua nu convine ca ridica 6 benzi :P
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ivladbogdan

Daca si peste o saptamana va fi aceeasi mobilizare, eu sunt sigur ca lucrurile merg in directia buna si la toamna circulam pe A3 pana la Chetani. Daca baga in ritmul asta, nu au cum sa nu termine cateva sute de metri de terasamente, asfaltari si vreo 2 podete din ce am vazut acolo, mai ales ca structura e gata.
Sambata sau duminica o sa merg special din nou pana acolo sa vedem daca avem 2 weekenduri consecutive de mobilizare exemplara.

Dominik

Din pacate de maine incep ploile... :(
You're in Steelers Country

Duta C

Deci asa ceva nu credeam.......deci sa se loveasca basculantele intre ele si nu alta......o sta Doamna Ionita dimineata la usa Cnair si le da la fiecare 40 de lovituri de bici fara una pe spinare? 8)

icristian

Dar oare era nevoie de 2 noduri de tip trompeta acolo? Are tot sensul sa fie un astfel de nod la autostrada, dar la intersectia cu dn15 nu mergea ceva mai simplu? (un sens girator)
Mi se pare un pic supradimensionat

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

voicul

@mihaihedes - mai uita omul, mai ales daca s-a vorbit de mult.

Da este exagerat, dar perfect pentru un sistem taxabil, asa cum trebuia sa fie A3 in momentul in care au proiectat stramosii autostrada.

pasadia

Taxarea se putea face și cu o trompeta simpla.

alecu26

Unii au reusit sa "optimizeze". Vezi la Nadasel, pe UMB. Altii sunt mai ghinionisti.

Sper ca macar pe loturile licitate/acordate acum sa se renunte la prostia dublei trompete...sau la prostia trompetei de tot. Vremea taxarii directe din anii 2000 a trecut demult.
Drumurile noastre POATE;

survola