News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 23 Guests are viewing this topic.

Dominik

#23265
^
Cred ca ai vrut sa spui intre Hadareni si Chetani   :)
You're in Steelers Country

JohannDB

#23266
^ Nici eu nu înțeleg (poate nici "alinuttt"), la ce te referi sau ce vrei să zici prin asta ??
     "Hădăreni" este Hădăreni, nu Hădăren (privește la niște imagini cu tabla indicatoare a localității)....... Așa cum "între" nu este "inrte"......
       Oricum, la astea eu nu dau "cu minus".... În rest numai de bine !!

ivladbogdan

De pe pagina de facebook Cristian Chirtes:

"În numai trei săptămâni, Ministerul Transporturilor a parcurs etapele de autorizare a lucrărilor la segmentul de 9,2 km din Autostrada A3.
Este vorba de drumul de legătură (4,7 km) și lotul Târgu Mureș-Ungheni (4,5 km).
Cu Autorizația de construcție deja emisă, contractul va fi semnat în câteva zile, iar în iunie se va emite ordinul de începere a lucrărilor."

Nu pun link, fiind pagina politica.
Ce vreau sa semnalez este partea cu "contractul va fi semnat in cateva zile". -> Asta se aude in zona de vreo doua luni incoace si tot nimic.
Cat despre ordinul de incepere in iunie, imi permit sa fiu sceptic.

Ciprianul

#23268

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

voicul

Ce montaj, ce cadre schimbat asa rapid, asta dupa ce se merge cu 2x!
Concluzia e ca se misca.

@ivladbogdan - ce e surprinzator: s-au miscat racheta cu AC-ul (sincer eu nu recunosc CNAIR la miscarea asta!).
Daca semneaza in cateva zile, nu ar avea de ce sa nu dea ordinul de incepere in iunie (poate fi si 30  :D )

@alinuttt, @JohannDB Chiar se lucreaza intre Hădăreni și Chețani?

Dominik

#23270
@JohannDB, am uitat sa pun litera ''i'' in Hadareni, i-am atras atentia pt ca @alinuttt a scris in postul anterior ca ''se lucreaza intre Ungheni si Chetani'', dar intre timp a modificat postarea, inlocuind Ungheni cu Hadareni, acum intelegi ?
You're in Steelers Country

perded


pbh

Ungurii s-au ambitionat si ne-au luat "fata". Au tras marcajele pana in granita ;)

ddfab

^ mai stiti de faza cu terminatul inaintea ungurilor? ce ne mai bateam cu caramida in piept...

mircea

Erau și încă mai sunt mega penibile afirmațiile alea. Să te iei la întrecere cu cineva care nici măcar nu știe, care are mai multe de făcut ca tine și care la urma urmei tot termină primul.  :lol: Dacă aș fi un cunoscut al celui care tot afirma asta, zece ani l-aș saluta doar cu: "ai apucat să le iei fața la unguri?"

adiarc

iar lotul nostru de 5 km este .... :lol: sublim
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

TibiV

Baaaaiii...

Nu fi "Gigi contra".

Vom avea noi autostrada din HU in RO la Bors?...
Vom avea!

Ce mai conteaza ca dupa mai putin de 5 minute dupa ce vei fi intrat in Romania, vei "cadea" de pe harta autostrazilor europene?!?!.... 

Ghinion de nesansa!... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

Practic tot pot sa termine inainte de H, dar ce rost are?
Si Selina putea sa faca marcaje la granita, ca pare gata, dar ce rost are?
Asta care e primul cand oricum se dau impreuna in folosinta e tema doar nationalista.

TibiV

Sa ma ierti,
dar asta ca dupa doar 5 km "s-a terminat teava/autostrada - Wellcome to Romania!" mi se pare absolut anti-nationalista...

Stim ca suntem prosti/fuduli/incompetenti/CNAIR-isti...
Dar vrem sa afle toata lumea cat de ... suntem.

Este ca si cand ai avea musafiri si i-ai ruga sa se descalte la intrare. Pe 1 metru unde ai gresie, poate si o carpeta "Rapirea din Serai"....
Ca in restul casei ai doar pamant sau balast - caci nu ai "apucat" sa pui nici macar dusumeaua... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

survola