News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 37 Guests are viewing this topic.

ludus

#21900
Cam greu de pe telefon sa tot comentez. De calculator sunt satul. Macar in zilele libere sa nu-l folosesc.  8)  Si apropo de numarul pozelor, daca folositi telefonul, e mai simplu de urmarit.  8)
T. Luduș

SergiuSerj

^
@Multumim frumos @ludus pentur efortul depus. E frumos sa vezi si progresul mai in detaliu de la sol.

Sunt curios pana la final de an in ce stadiu o sa fie cei de la Astaldi. Daca intradevar lucrau aproximativ 200 de oameni in zona celor doua poduri de la Bogata, este un lucru imbucurator(si normal in acelas timp)

voicul

Sper ca nu o sa iasa!

Ministrul demis R. Cuc vrea să dea chinezilor, pe ultima sută de metri, un contract major: Lăsăm totul servit pe tavă viitorului Guvern - VIDEO

https://www.digi24.ro/stiri/economie/ministrul-demis-r-cuc-vrea-sa-dea-chinezilor-pe-ultima-suta-de-metri-un-contract-major-lasam-totul-servit-pe-tava-viitorului-guvern-1200738

pasadia

#21903
Constat că pun mai des poze de pe alte șantiere, nu de pe cele de lângă casa. Chestie oarecum justificabila data fiind lipsa de apreciere pe care o am față de cioturi de 6km cat și lipsa de progres real. Dar totuși, hai sa pun poze proaspete de pe șantierul A3 Râșnov - Cristian. Mai întâi nodul sudic, cu DN73 - nu are AC, nu s-au apucat de el. In zona panoului de informare singura activitate era a celor de la Azvi cu modernizarea DN73 (alt "măreț" proiect) (GPS)

La pasajul peste DN73A au reușit măreață performanta de a ridica pilele de pe partea sudica. (GPS)

Spre nord nimic - dar au de lucru cu conducta de gaz și cu rețeaua electrică. (GPS)

Ce e important e că lucrau la subtraversarea conductei de gaz (noul traseu al ei,  pe sub CF203, DN73A și A3) (GPS) (GPS) (GPS) Powered by API/PUM imgur uploader

pasadia

Ne mutam in zona organizării de șantier unde un drum agricol va supratraversa autostrada. In zona mult praf de la camioanele ce treceau pe traseul autostrazii (GPS)

Spre nord (GPS)

Acesta va fi drumul local, relocat (îmi pare dubios de larg) (GPS)

Am ajuns in capătul nordic, intersecția cu DJ112B. Terasamentul e ceva mai sus în această zonă (acea imensă groapa de împrumut e imediat in dreapta, la vest). (GPS)

Nici o urmă a viitorului giratoriu (așa apărea în planșe - suspectez că e tot fără AC). (GPS) (GPS) Powered by API/PUM imgur uploader

NGC

Sa punem paie pe foc.

Quote from: NGC on July 30, 2019, 02:54:52 PM
"Proiectare si executie Autostrada Brasov - Targu Mures - Cluj - Oradea, Subsectiunea 3A2: Nadaselu - Mihaiesti (km 8+700-km 25+500) si Subsectiunea 3B1: Mihaiesti - Zimbor (km 0+000 - km 13+260)

Noul termen pentru depunerea ofertelor este 14.08.2019.


"Proiectare si executie Autostrada Brasov - Targu Mures - Cluj - Oradea Sectiunea 3B: Mihaiesti - Suplacu de Barcau, Subsectiunea 3B2: Zimbor - Poarta Salajului (km 13+260 - km 25+500)"

Noul termen pentru depunerea ofertelor este 12.08.2019.


"Proiectare si executie Autostrada Brasov - Targu Mures - Cluj - Oradea, Sectiunea 3B: Mihaiesti - Suplacu de Barcau, Subsectiunea 3B5: Nusfalau - Suplacu de Barcau (km 66+500 - km 80+054.044)"

Noul termen pentru depunerea ofertelor este 13.08.2019.

In acest weekend si azi s-au implinit 2 luni de suspendare. De apreciat "munca" geniilor care inca nu au venit cu nici un raspuns la solicitarile de clarificari.

Iceman

Este ceva normal la noi in Romania....Oamenii lucreaza pentru salar la CNIR nu sa clarifice solicitarile de clarificari.......... ;) :o :o :o ??? ???

jaston


pentium10

Constructorul Autostrăzii Râșnov - Cristian menține un ritm foarte bun al lucrărilor. În curând va începe așternerea balastul stabilizat și sunt șanse foarte mari ca să apară și primul strat de asfalt până la începutul sezonului rece.

Filmare DRDP Facebook Link.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

voicul

Daca si partenerul serios ar tine ritmul si ar da AC pentru tot santierul ...

Earthchild

#21910
Quote from: pasadia on October 14, 2019, 05:46:57 PM
Constat că pun mai des poze de pe alte șantiere, nu de pe cele de lângă casa. Chestie oarecum justificabila data fiind lipsa de apreciere pe care o am față de cioturi de 6km cat și lipsa de progres real.
Quote from: pentium10 on October 15, 2019, 12:00:34 PM
Constructorul Autostrăzii Râșnov - Cristian menține un ritm foarte bun al lucrărilor. În curând va începe așternerea balastul stabilizat și sunt șanse foarte mari ca să apară și primul strat de asfalt până la începutul sezonului rece.

Voi doi va cam contraziceti...  :)

PS: nu am invinuit pe niciunul de lipsa de obiectivitate. Era doar o constatare.  ;)

pasadia

#21911
Uita-te la imagini - ti se pare ca sunt atat de avansati? Rigole? Grinzi? Noduri? Nici macar terasmentul nu e inaltat (ma indoiesc ca raman la cota aia atat de joasa).

BIGRED1984

@pentium10 a dat doar link-ul si comment-ul de la filmarea DRDPBV, nu cred ca a sustinut el asta. Poate trebuiau niste ghilimele.

gicu

Astazi la nod Chetani se lucra la umplutura in spatele biscuitilor, am vazut camioane care intrau cu material (balast ?) si un cilindru mic cocotat pe umplutura. Mai sunt cam 1,5m pana umplutura ajunge la nivelul grinzilor, din pacate fara poze.

Se mai lucra si la terasamente pe bretelele de acces in nod din DN15, pe partea nordica a drumului.

nenea_hartia