News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 25 Guests are viewing this topic.

TibiV

Se cam simte nevoia unei filmari din drona....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

SergiuSerj

^

Intradevar a trecut ceva timp de la ultima filmare din drona. Si eu sunt curios de progresul celor de la Astaldi si Straco. Mai mult la Astaldi pentru ca la Straco se vede de pe marginea drumului national ca se cam sta.

Cine stie, poate pe weekend un pasionat o sa filmeze ceva, daca tot e vreme buna  :D

florin74

Poate ii rugam pe americanii de la baza aeriana Luna, ca au adus o drona MQ-9 Reaper. Prima proba de zbor sa fie o filmare pe A3  :lol: :lol:


SergiuSerj

#20973
Poate fac si niste decopertari/forari pe lotul Straco cu "drona" asta  :lol:

pasadia

#20974
Nod Iernut, live:




dragos76

Pe la mijloc de august vedem oare grinzile puse la Iernut? :)

pentium10

din 16 iulie se apuca sa ridice ceva grinzi Prebet de 30-33 metrii pe lotul Astaldi (nu-s sigur unde vin ele - adica daca la nod sau altundeva)
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

horatiu.cosma

Grinzi de beton mai sunt la nod (Km 4 si ceva) si la Bogata (km 14-15 sau pe acolo).

SergiuSerj

Avand in vedere ca la nodul Iernut inca mai au de lucru la structura stalpilor, cred ca ridicarea grinzilor  o sa fie la Bogata.


DoctorT

#20980
10% intr-o luna?

pasadia

#20981
A3 vazuta din DN73A, intre Rasnov si Zarnesti:

Spre nord (Magura Codlei in fundal):



Spre sud (Bucegii in fundal):


zuma80

Din graficul lucrarilor reiese ca Straco a avut avans mai bun decat Astaldi in ultimele doua luni, un aspect greu de crezut la cat a inaintat Astaldi. Cei 66% ai lotului imi par nu tocmai reali.
Pentru A6!

zuma80

Pentru A6!

pasadia

#20984
Pana termina youtube procesarea pun si o poza de sus dintre Rasnov si Cristian:



ps: stadiul e cam asa: la sud de DN73A pana in nodul Rasnov (intersectia cu DN73) nu este nici o lucrare, zero decopertari. La fel in ceea ce priveste drumul de legatura pe la nord de Cristian. Intre cele 2 puncte e (aproape) tot decopertat, dar abia acum incep sa aduca primele basculante cu materialul de umplutura. Sunt 3 pasaje pentru drumurile agricole abia incepute, ceva mai avansat (dar nu cu mult) e pasajul peste DN73A si CF Rasnov - Zarnesti.

Si clipul video: