News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 38 Guests are viewing this topic.

marinul

Horatiu zicea de un giratoriu intre lotul 1 si lotul 2. Cel de langa Marca cred ca e batut in cuie, bine de la cnair te poti astepta la orice

voicul

Intradevar este un giratorui aici. Daca se va face totul e ok.


SkyPilot

Este nod la Chiribis. Spre E, limita intre loturile 1 si 2 este in apropierea locului unde A3 traverseaza DN19E. Distanta este mica, nu merita alt giratoriu. .

marinul

Daca se finalizeaza lotul 2 inainte de lotul 1, cred ca merita

horatiu.cosma

Dragilor, haideti sa citim putin inainte sa ne aruncam inainte cu mesaje. Discutia este despre un nod la limita dintre loturile Suplacu-Chiribis si Chiribis-Biharia. Limita e la intersectia cu DN-ul de dupa Chiribis, nu la Marca, nu la Nusfalau si nici la Zalau.

realfanady

#20960
La Sinlazar ... Deci, cum a zis si Horatiu, analizam situatia in care lotul 2 (Chiribis-Biharia) va fi gata inaintea lotului 1 (Suplac-Chiribis). In acest caz (daca se va intampla) ar fi de folos un sens giratoriu pe DN19E, la Sinlazar, unde este limita intre cele doua loturi amintite mai sus. Avand aproape nodul pt. Marghita, dar fiind pe lotul 1, nu vom putea folosi lotul 2 fara acest sens propus/imaginar. Bineinteles, repet, in scenariul in care lotul 2 va fi finalizat inaintea lotului 1 .... Nu era vorba de Marca, Nusfalau, Zalau, etc.

Referitor la campul de sonde nu faceti griji. Majoritatea sondelor au fost omorate. Intr-adevar trebuie facute drumuri de exploatare si deviate niste conducte, dar nu este greu ... trebuie facute, este de lucru. Singura problema este cu inaltimea pasajelor. In zona aia este trafic greu, agabaritic foarte des ( instalatiile de foraj, sau intretinere), atentie, nu poti sa faci pasaje la 4-5 m inaltime, iti trebuie mult mai mult ...

TibiV

Pentru cine nu este lamurit, este vorba de intersectia cu DN19E de aici: https://goo.gl/maps/RH3mYrNJa3DDx8zh6
Mama proștilor este mereu gravidă... :)



SergiuSerj

#20964
Mai stie cineva ceva despre relocarea stalpui LEA din spatele localitatii Cuci, de pe lotul Astaldi (Iernut - Chetani)

http://www.proinfrastructura.ro/proiecteinfrastructura.html#map=15/46.453/24.149/0

nctind

Rasnov - Cristian pauza totala. Nu stiu motivul, dar cert este ca nu se misca nimic.

Ionut

Ciudat. Si in zona Rasnov-sud, la DN73? Acolo chiar era miscare.

GDPR

^^^OMG, umplutura la podet din pamant vegetal? Si compactarea pare facuta la misto.

nctind

La dn73 erau 2 persoane si atat. Poate era pauza de masa. 100% langa soseaua Vulcanului toate utilajele sunt parcate.

horatiu.cosma

^^
Adrian, ala e podet pe drum tehnologic. Cred ca merge si la misto, ca o sa treaca maxim masini mici pe acolo.