Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

11 Members and 19 Guests are viewing this topic.

sebba

#1905
Quote from: ciprebbe on August 01, 2013, 02:05:32 PM
Oficial pana nu gasesc originalul din 2003 nu il pot publica.

adicatelea l-au pierdut? deja l-au subclasat pe Caragiale? o sa avem si "Un contract pierdut" pe langa "O scrisoare pierduta"?
Sailing away! S/Y Haimana

tone_iulian

azi pe la 3 am testat asfaltul proaspat turnat au inceput de la centura spre popasului sa asterne balast stabilizant pe celalalt sens 

tone_iulian

#1907
popasului

 




Ionut

#1908
http://www.youtube.com/v/SPGLBn7_Uos

Multumim de filmare! Avea cont si pe aici, nu stiu daca mai intra pe forum. :)

CornelB

#1909
Data viitoare cand mai anunt ca plec sa fac fotografii, sa imi spuneti ca trebuie sa pun si card de memorie in aparat. :cheers:

Asadar, azi dimineata am fost sa fac niste fotografii pe A3 si sa testez offroad un Audi A6 Allroad. :banana:

Primul strat de asfalt pe sensul CB-Popasului:
Spre Popasului


Spre Centura


Trebuia sa iau o bordura in gura. :banana:






Se uda balastul pe sensul Popasului-Centura







Mi-am luat amintire, un "trofeu" ce statea aruncat in santul de colectare :lol:


Atat a fost memoria aparatului, insa atunci cand faci offroad cu un A6 Allroad pe langa santier si muncitori, atragi atentia, oamenii te intreaba cat "baga" si se deschid la vorba. :lol:
Asa am aflat de la un sef din capatul dinspre Popasului, ca nodul ar trebui deschis (eu nu cred) de 1 Decembrie.
Oricum, se lucra pe toata lungimea segmentului, veneau cu balastul stabilizat catre Popasului iar la pasaj punea armatura pentru piloni.

Ionut

Quote from: CornelB on August 03, 2013, 03:06:52 PM
si sa testez offroad un Audi A6 Allroad. :banana:

Data viitoare zi si tu inainte, poate mai vor si altii. :dry:
Multumim de poze si de informatii!

Intre Popasului si oras ai reusit sa intri/ai vazut ceva miscare/noutati? :cheers:

CornelB

Ionut, n-am ajuns, mi-era ciuda ca am plecat la vanatoare fara pusca si nu mi-a mai trebuit nimic.

tonică

Ei, nici nu-s cinspe km sa zici ca ai pierdut mare lucru. Cinci poze, dar la obiect...Mulţam Cornel !
Data viitoare, eventual seteaza din aparat sa scoti jpege mai mici ori vezi daca ai vreun card de rezerva prin telefon.  :D
Pare a n-au ajuns prea departe cu stabilizantul pe celalalt sens. Si bordura si terasamentul jos imi da mie asa o impresie ca n-ar prea mai fi o autostrada "cu acte in regula", mai degraba o strutocamila de compromis cat sa termine mai repede. Daca-i pocnesc un giratoriu in popasului o pot termina si-n septembrie. Timp ar fi destul cat sa termine podul si sa faca un nod aici, 1 decembrie e un termen realist, problema e ca nu ar prea folosi decat sa indeparteze soferii de a3 la ce imbulzeala s-ar creea. As prefera sa cred ca se lungesc cu lucrarile pana-n iarna inspre gherghitei si termina acolo macar pe-un sens.

doryan93


Autostrada Braşov-Comarnic a fost amânată din nou, deoarece Comisia Europeana a respins legea Parteneriatului Public Privat.
http://adevarul.ro/locale/brasov/brasov-comarnic-1_51fbc94bc7b855ff569b86bb/index.html

Tavi

^^^
Asta ce %$# mai vrea sa insemne???


Tavi

Aha! Multzam @tigrel58! M-am mai linistit  :)


bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

SILVIUFG

Cam ,,trasa de par" treaba asta. Oricum in imagini sunt niste copii. Pana la urma vrem sa vedem originalul pt ca e de desene animate sa nu gasesti un contract atat de important. Poate cel mai important contract de la Ministerul Transporturilor de la Revolutie incoace. Si mai departe sa plateasca cei care au facut posibil dezastrul de pe Autostrada Transilvania. In rest.... Maculatura buna de pus in arhiva la ,,si altele".