News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 35 Guests are viewing this topic.

MISECE62

Sa vedem ce-o sa fie in intersectia Fundeni-Colentina-Andronache-Gherghitei-Colentina

slartibartfast

E o întrebare bună, dar cred că pur și simplu grosul traficului de pe Andronache va trece pe Gherghiței.

pasa_andrei

De ce toata lumea vorbeste ca o sa fie mai rau ca pana acum. Daca eu vin din Pipera aveam pana astazi o singura varianta :Petricani. Incepand de astazi o sa mai am o varianta si traficul o sa se imparta intre autostrada si Petricani.

Ionut


dr4qul4

si nu mai stai nici la rond Pipera si nici la bariera.
Este un nou drum in zona, nu are cum sa fie mai rau. 
Mai rau va fi cand va fi prelungita spre Buzau. pana atunci, va aduce doar trafic local cu destinatia Pipera (Bucuresti). S-ar putea insa sa avem o surpiza placuta si sa se elibereze si intersectiile Funndeni si D-na Ghica.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

cosminn


Ionut

Nu. Cam pe la 3, 3 și jumătate.

danutzu_1069

Sa-l "saluti" pe nega din partea noastra...

paulmare

Nici eu nu cred ca poate fi mai rau de atata
Doar e o bucata noua de drum - ce va aparea acolo in plus in trafic nu va circula prin alta parte si in cateva zile se vor regla
Gherghitei care era cu 4 benzi de ani de zile si se termina in CF - va prelua si trafic daca va vrea primaria s2 sa trimita politia sa nu fie benzile blocate de parcari aiurea etc
Ce e adevarat ca ar fi trebui sa isi faca si PMB si voluntari treaba - de la bariera cf de la andronache ar fi fost varianta cumpenei, pasajele de la bariera petricani, doamna ghica, atacata mai devreme FdG etc - asa o sa te blochezi in trafic un pic mai incolo

mihaimai

Am vazut si pe filmarea aeriana, dar am zis ca nu o fi gata. Acum, cu 2 ore inainte de inaugurare, nu cred ca mai este cazul:
vi se pare normal sa lipseasca marcajele de pe margine?

Quote from: Ionut on December 14, 2018, 01:33:56 PM
Am ajuns si eu. :)




ANTENA

#19180
^^

Am trecut de dimineata pe Gherghitei, la intrare in Colentina sunt cca.50 de masini care blocheaza banda 1. Va fi ambuteiaj. Nimeni nu misca un deget azi. Poate maine. Va rog PM sa inteleg cum se pun poze; sunt mai noi pe aici, si as avea cateva de azi. Multumesc

ciprebbe

#19181
Aici e o chichita prin care scapa de marcaj . Zona din poza nu e autostrada, cred ca nici rang de DN nu va avea. Probabil e "o strada" din Bucuresti.
Vedem ce va spune politia rutiera .  S-a pus in discutie aceasta situatie.

Indicatorul zice ca e A .
O autostrada nu are giratoriu .... va fi interesanta speta.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

marius_tm

nu înțeleg care-s marcajele lipsă ? se văd foarte clar în poză...te referi de ce sunt 3 benzi de circulație ? chiar nu-mi dau seama..

Bodoc

Autostrada in varianta din DNCB era evitata de multi datorita accesului "pe ocolite". Acum că ajunge in Bucuresti va prelua trafic mai mult, care se va simți suplimentar in punctele de acces/descăcare.

misterDr

Dacă este autostradă atunci lipsește marcajul pentru banda de urgență, dacă e bulevard atunci e în regulă...