News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 45 Guests are viewing this topic.

Ionut

#17655
Live la Digi24 acum pe la ora 14:00 despre Gilau si Gilau-Nadaselu.
Vad ca intra breaking cu DNA. Deci mai dureaza (sau poate chiar se anuleaza) interventia. Vedem.

ladposta

Noutati (presupun) despre pod la Gilau: https://ziuadecj.realitatea.net/administratie/desant-psd-la-podul-ce-trece-autostrada-peste-somes-cand-va-fi-inaugurata-autostrada-muzeu-de-langa-cluj--177619.html

in special datele specificate sunt un pic decalate: de exemplu 29 septembrie in loc de 25 pentru posibila receptie

Ionut


Ionut

#17658
Hai ca intram in cateva minute la Digi24 despre Gilau. :)
Au intrat peste noi alte subiecte si eu n-am mai apucat sa vorbesc. :) Data viitoare.

Bine ca a apucat Serbanescu sa vorbeasca si a si scos pe gura o minciuna. Ca Tirrena a executat doar doua pile. :lol: Fals! A executat de la zero 4 pile (cele din canal) si a finalizat inca 4 (urmatoarele spre Nadaselu). Dar na, incompetenta e mare...

Hercule

Quote from: alin_simeriaveche on September 06, 2018, 11:43:37 AM
Drumul chiar va fi blocat? Eu astazi fac un drum Mures Simeria si nu stiu ce ruta as putea sa aleg sa nu raman blocat
Teius - Blaj - Tarnaveni - Ungheni - Tg Mures. Sunt cam la fel ca lungime si timp.
Deșteaptă-te române!

ladposta

@Ionut

Si nu era nimeni sa-i atraga atentia lui Serbanescu (pentru corecta informare a ascultatorului)? sau nu a indraznit nimeni?

Ionut

Ii raspundeam eu, dar nu am mai apucat. A intrat Teodorovici peste noi și apoi s-a iesit din emisie ca s-a discutat foarte mult despre disputele pe buget și s-a ajuns la publicitate.

mihaihedes

Se pare că cel puțin din punct de vedere politic se dorește deschiderea in 26 Septembrie. Rămâne de văzut cât de mult se dorește. Încep vizitele la Gilău. Azi a venit prima. Din discuții au spus că mai au de lucru maxim 10 zile. Să vedem dacă nu strică planul CNAIR.

Ionut

10 zile? Nu cred. Vreo 20 mai au de lucru. Sunt finisaje de facut. Vedem si cum e vremea.

tom

Pe 27 septembrie trebuie sa vina comisia pt receptie la Gilau.

mihaihedes

Zece ziceau cei de la șantier azi da....

pentium10

Toate grinzile sus la Nodul Chetani, constructor: Straco








Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

alexV

Au vopsit tot podul la Gilau, pilonii, si grinzile pe dedesubt

alin_simeriaveche

@Pentium mi-ai luat-o înainte. Asta este 😉

AlexC

Chiar nu inteleg de ce au pus grinzile alea. Să bloccheze circulatia aiurea. Lotul lucrat de Straco este cel mai intarziat. Sunt praf! La podul peste DN de la Hadareni este f f mult de lucru si ei s-au blocat la pilotii forati. PRAF!!!