News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 39 Guests are viewing this topic.

rocklee

arata foarte frumos .... multumim ....alexandruduma ... :cheers: :gj:


panda_no 5

Asa cum spune si paulmare nici eu nu vad terminat anul asta A3 la intrarea in Bucuresti nici cu sens giratoriu nici fara sens giratoriu la intersectia cu Petricani - Fabrica de Glucoza.
Avansul de la o saptamana la alta trebuie sa il cauti cu lupa.
Subcontractorul care se ocupa de relocarea stalpilor spera sa ii ridice in 5 - 6 zile.
Nu au reusit.
Sunt extrem de putini muncitori si numai de la subcontractori.
Daca pe santier vedeam 80-100 de muncitori in mai multe puncte simultan poate mai speram.
Santierul pare parasit, atat de putini muncitori sunt.

In alta ordine de idei.
Poate tu Ionut ai idee.
Panourile fonoabsorbante o sa monteze doar pe bretelele de linga pasajul peste Popasului sau si pe pasaj?



chisp22

De licitatia pentru Suplacu de Barcau-Bors nu se mai aude nimic?


voicul

A3 in B: progresul este mic si aproape fara rost, DAR:
- procentul oficial e 85%
- mai sunt 3 luni de munca.

Chiar si la relanti cum merg acum ar cam iesi la calcul. Cred ca va fi chiar mai repede, ca nu cred ca rateaza cineva 1 dec!

Nu vad care e legatura dintre un giratoriu si A3. A3 se deschide si giratoriul cand se poate. Gresesc cu ceva?

TibiV

Quote from: chisp22 on September 04, 2018, 08:24:52 PM
De licitatia pentru Suplacu de Barcau-Bors nu se mai aude nimic?

Esti al treilea sau al patrulea care a intrebat asta in ultimele 4 pagini.

Daca s-ar fi stiut ceva fii sigur ca informatia ar fi fost impartasita catre toti membrii forumului...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Cristi N

#17617
Daca vor sa translateze toata intersectia spre Barbu Vacarescu astfel inca tramvaiul sa taie pe diametru giratoriul? E posibil sa spun o prostie dar alta varianta pentru a face un giratoriu la intersectia FdG x Petricani x A3 nu vad.
Daca se translateaza intersectia spre CF atunci trebuie refacute bretelele A3 si asta cred ca iese din discutie.
Initial am crezut ca nu ar fi loc intre coltul Mobexpert si linia de tramvai dar pare ca e spatiu mai mult decat suficient.

danutzu_1069

N-ar trebui refacute bretelele. Alea raman pentru viraj dreapta fara a mai intra in giratoriu.... Este un avantaj.
Dar nu vad niciun avantaj ca tramvaiul sa taie giratoriul pe la jumatate...
Tot traficul este doar intr-o parte a liniei, nu de ambale parti....

Cristi N

Ca sa faci giratoriu ar trebui sa "scurtezi" autostrada cu vreo 10m cred, nu cumva dai peste bretele? Nu imi dau seama exact cat spatiu este.

tom_sawyer

Quote from: Ionut on September 04, 2018, 02:26:54 PM
Acum aproximativ o ora, am vorbit 20 de minute in direct la RFI despre Ploiesti-Comarnic-Brasov. A iesit interesant, caterinca pe alocuri. Probabil veti gasi inregistrarea in arhiva lor.

https://www.rfi.ro/emisiunile-rfi-ro-105646-guvernul-promite-autostrada-spre-brasov-sa-ne-amintim-de-contractul-bechtel

NGC

Quote from: tom_sawyer on August 21, 2018, 10:16:26 PM
Quote from: NGC on August 20, 2018, 05:56:15 PM
Quote from: Ionut on August 20, 2018, 07:29:49 AM
Termenul 08.08.2018 este neschimbat in SEAP pentru TOATE cele 3 loturi Suplacu-Bors. Avem noutati pe surse pentru Suplacu-Chiribis si pentru contestatiile (posibile) de pe celelalte doua loturi?

Se asteapta decizia CAB pentru lotul 1, unde avem termen maine. ;)

Solutia pe scurt: Admite cererea. Sesizează Curtea Constituţională în vederea soluţionării excepţiei de neconstituţionalitate. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 21.08.2018. Acordă termen pentru continuarea judecăţii cauzei la data de 03.09.2018, C1R.

Pentru cei care tot intreaba de Suplacu - Bors, avem acum un termen nou la CAB in 01.10.2018 pentru lotul 1. CNAIR evita sa dea un termen nou pentru evaluarea ofertelor pentru toate loturile.

myid

#17622


A3 Intrare Bucuresti , filmare de ieri.

mihaihedes

Nu se termină intrarea în București anul acesta. Nu e în stilul lui Aktor/CNAIR să se miște atât de repede. Îi apucă amețeală. Poate daca era UMB sau Tirena mai erau șanse dar așa cred că la primăvară este gata.

adiarc

poate cu centenarul dezbinarii nationale sa avem noroc.....poate
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura