News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 29 Guests are viewing this topic.

TibiV

Wow!...
Mereu am spus ca poate nu ar fi rau sa facem un concurs foto....

Mai ales ca in cazul asta "lumina vine de la apus"... NU "de la rasarit".... ;)

Quote from: cristi5 on August 01, 2018, 09:41:55 PM
(GPS)

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cristi5

Quote from: pescar23 on August 01, 2018, 09:19:57 PM
In legatura cu sectiunea 3C daca se anunta  castigatori loturilor,mai sunt nevoie de noi autorizatii acorduri de mediu sau se poate incepe lucrarea?

Aceste informatii se gasesc pe harta proiectelor de infrastructura, cu rezerva ca in documentele AC se specifica de obicei o durata de aprox 2 ani...

http://proinfrastructura.ro/proiecteinfrastructura.html#map=9/47.051/22.78/0

marinul

#17207
In zona localitatii Fegernic parca  trebuia revizuit acordul de mediu, poate stie cineva mai exact.

cristi5

Din cate stiu AM cere acolo revizuirea proiectului (deci AC nu mai e valabil). AM este pe toata distanta de la Ogra la Bors parca.

horatiu.cosma

Licitatia e proiectare si executie. AM e valabil atata timp cat nu se modifica solutiile la PT urile ce vor fi realizate de castigatori, in rest totul se va obtine de la 0.

istvan78

Duuude, si eu ziceam ca e plicticos sa conduci pe autostrazi, dar sa alergi!  :D
Oricum,   :thumbsup: Cristi5 pentru ca ai inaugurat un nou mod de pozare a autostrazilor....


ciprebbe

ce inseamna sa proiectezi bine :)) , pilele in marginea pereului nu in albie
Ms Alex
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

tom_sawyer

"Cu privire la cei 3 km de autostradă care fac juncţiunea cu şoseaua Petricani, o spun în faţa opiniei publice, o spun şi prin scrisori pe care le-am trimis companiei că deja calculăm penalităţi. Înţeleg să apăr interesele statului român şi al cetăţenilor săi în format legal corespunzător, dar cu maximă exigenţă. Nu va exista nicio recepţie care să nu cuprindă un raport pe care l-am cerut şi îl voi avea cu privire la respectarea termenelor şi măsurile luate în vederea obţinerii de compensaţii financiare în măsura în care antreprenorii nu îşi respectă aceste termene" a avertizat Şova.

economica.net

danutzu_1069

^^
Or fi terminat toate exproprierile si este totul predat catre Antreprenor??
Mie mi se pare ca LEA, tot acolo este...

voicul

Nu mai face API un comunicat pe tema asta? Ceva simplu macar: "am dori sa vedem din partea MT, AC-ul pentru mutarea stalpilor?"


RaduC

Quote from: ciprebbe on August 02, 2018, 05:48:18 PM
ce inseamna sa proiectezi bine :)) , pilele in marginea pereului nu in albie
Ms Alex

Îți mai vin în minte exemple de canale cu secțiunea similară unde pilele sunt în albie?

TibiV

Apropos de amenintarile lui Sova (postarea lui tom_sawyer de mai sus)....

Azi, Soseaua Petricani de la Pompeiu spre Doamna Ghica.
Scuzati calitatea, dar eram in miscare si nu conduceam eu... Doar ca sa vedeti ca era ceva mobilizare.



("Efectul"  nu este din Photoshop...)

In axul A3


Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ciprinel

Oare ce vor face cu grinda ramasa? Unde va fi dusa?

Tavi

Multumim TibiV! :bere:
Inspre Saulei ai vazut ceva? La pod betonul era cam gata. Ar urma hidroizolatie, parapete, asfalt, rosturi ..