News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 39 Guests are viewing this topic.

voicul

E de referinta ultima poza a lui @alexandruduma.

Trebuie scris pe ea ... dupa 10 ani! sau: Dupa niste ani! (nu stiu exact perioada)

horatiu.cosma

@Cristi Deme, a fost nevoie să demontați din predale la grinda ridicată, sau a fost ok la 165 de tone ridicarea?

Europiu

Hai să mă bag și eu in seamă: TS au lăsat pila aia așa, "rebutată"? Hmm...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

alexandruduma

Îți dai seama ca nu se lasă nimic asa.


Sent from my SM-J320F using Tapatalk


alexandruduma

#16219
Și ultima pana le descarc de pe aparat. Trebuie sa mai ajung și pe la birou :) Maine e rândul lui Cipri.



Powered by API/PUM imgur uploader

Sent from my SM-J320F using Tapatalk


yetiman

@voicul:
Aproape 10 ani  :D
Grinzile sunt fabricate in 2009!

Multumim CNAIR....  >:(
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Cristi Deme

Quote from: horatiu.cosma on May 21, 2018, 11:27:36 AM
@Cristi Deme, a fost nevoie să demontați din predale la grinda ridicată, sau a fost ok la 165 de tone ridicarea?

Predalele au fost mult mai usoare decat s-a estimat , a avut undeva la 158 to cu tot cu predale


Sent from my iPhone using Tapatalk

ovicor

Multumiri, @alexandruduma si @ Cristi Deme !

voicul

@Cristi Deme: Unde si cand se face cantarirea?

Se va cantari fiecare grinda inainte de a fi pusa?

alexandruduma


yetiman

@voicul - din cate stiu fiecare macara are posibilitatea de cantarire a sarcinii.  :)

@cristi deme - am dreptate?
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

danutzu_1069

#16226
Da, macaraua are limitator de sarcina, care presupune cantarirea sarcinii din carlig. De fapt se masoara presiunea din cilindrul de basculare si printr-o formula se determina masa din carlig.
Evident, nu este balanta de farmacie, cantarirea fiind de valoare aproximativa. La tone nici nu se baga de seama o diferența de zeci sau sute de kg...

prd.marius

Cati cai putere are capul tractor care trage asemenea greutate? Mersi

ciprinel

Felicitari baieti pentru live.
Intradevar calitate la ce se vede aici. Cei de la Deme stiu ce fac si o fac foarte bine. Spor la treaba tuturor.

elphax

pe mine ma fascineaza cum pot grinzile alea sa sustina atata greutate cand au doar cativa centimentri de contact cu pilonii aia ...

era fain daca era vreun inginer cocotat pe grinda cand a luat-o sus macaraua :)