Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 13 Guests are viewing this topic.

teoneo

Asa o fi. Daca te uiti bine, si in pozele urmatoare, capetele lor apar jos, la canalul colector al apelor pluviale (nu se vede chiar foarte bine soarele deja a apus). Unele capete sunt protejate cu folie...

Dominik

Avanseaza treptat si aici lucrarile, este imbucurator  :) Nice pics teoneo  :cheers:
You're in Steelers Country

ciprebbe

Filmare CR
https://youtu.be/_6hE-tV2T3M

Termina si astia ca si UMB ..... in decembrie.....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

SkyPilot

+1 pentru postare.
Quote from: ciprebbe on August 16, 2017, 10:29:28 PM
Termina si astia ca si UMB ..... in decembrie.....
Macar se lucreaza! Mai bine decat nimic!

TibiV

+1 ASCORO

Da, termina in decembrie...
De ce credeti ca decembrie 2019 ar fi o luna mai nashpa ca altele ?!....  O:-)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

Nu prea inteleg ce aveti cu 2019. La cum merge proiectul acesta cred ca va fi gata in decembrie 2018.
Mai devreme cu siguranta nu.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

Se exagereaza Tibi cu 2019. Este posibil sa fie gata in 2018. Dar va fi? Asta-i intrebarea!
Astazi mi-am propus sa trollez la greu. Ca este in stilul lansat de CNAIR si Cuc. Daca ei trolleaza, de ce sa n-o fac si eu?

Le propun baietilor din API sa trolleze si organizatia. Pai ce, noi suntem mai prosti?

Deocamdata Aktor lucreaza decent pe cei cativa km de la Bucuresti. Nu asta e problema. Altele sunt problemele pe A3. Le stiti foarte bine. Evident, trebuie si ciotul asta sa fie gata ca deja nu mai suport!!! Dar hai sa nu ne lamentam. Cum era aia cu Baiazid din Scrisoare care s-a impiedicat de-un ciot? Nu mai stiu ce sultan era, sa imi fie iertata incultura.

carutasul


dr4qul4

Daca Baiazid = Baiazid, insemana ca tu esti Mircea cel Batran?

Si probabil s-a impiedicat de un Cuc  :lol: :lol: :lol:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Skynick

Oricum, dupa ce o sa-i dea drumul, o sa o inchida pentru ca o sa se blocheze Pipera.
Deci noi sa fim sanatosi pana se mai fluidizeaza si pe acolo niste lucruri. 2022.

Ionut

Iar ineptia cu Pipera. Am citit la ineptii azi cat pentru o luna!
:gaah:

dr4qul4

Eu unul voi intra pe A3 din Colentina. poate prin petricani, sau poate prin gherghitei. Only waze can say :)

Si nu voi aglomera nici o Pipera. Si nici macar Colentina, pentru ca si acum intru prin andronache.
Asa ca cel mai probabil doar voi decongestiona Andronachele si voi castiga 10 minute si voi scapa de o trecrere la nivel cu calea ferata
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

laszlo.robert

A 3 :autostrada "blestemata",sau problema :poti sa-l inmultesti cu ce vrei ,daca nu il imparti cu "3" tot cu virgula iti da.
Ps .in afara de 0 sau 1 : adica ori demolezi sau reziliezi ori bati pasul pe loc ☹

Ionut

Discutia incipienta despre vandalizarea catadioptriilor de pe A3 este mutata pe thread-ul dedicat, adica acela de mentenanta a drumurilor publice, paza si intretinerea autostrazilor si drumurilor nationale fiind un subiect teribil de important, mai ales cand vine vorba de elemente de siguranta rutiera. Deci se poate discuta in voie acolo.

panda_no 5

Se lucreaza in continuare la coloanele forate de linga calea ferata spre Constanta.
Termenul pentru coloanele forate este 15 septembrie insa incepe sa apara nerealist.
Casa darapanata unde ar trebui sa apara un picior al pasajului este inca in picioare
Incepe sa se completeze cu umplutura si pe lateralele rampei dinspre Bucuresti.
Cealalta rampa este aproape gata cu umplutura.
Se lucreaza dar nu se vede nimic spectaculos.

27 (7) by florin_apo,

27 (6) by florin_apo,

27 (5) by florin_apo,

27 (4) by florin_apo,

27 (3) by florin_apo,

27 (2) by florin_apo,

Asa arata str Popasului la ora 19.30 intr-o zi de joi 17 Auust cand se presupune ca Bucurestiul este gol pentru ca lumea este in concediu.Se circula bara la bara.

27 (1) by florin_apo,