Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 15 Guests are viewing this topic.

panda_no 5

da , confirm , se lucre.
Se incarca pamant din gramezile imense  de linga str Popasului camioanele ducandu-l dincolo de calea ferata pe teritoriul sectorului 2.

kolegu

spatiu servicii A3 imediat dupa intrarea pe autostrada sens Bucuresti-Ploiesti (era singurul la care am observat "miscare")



teoneo

Profitand de vremea excelenta am avut timp liber si am facut o iesire in natura. Strabag lucra din greu pe lotul 2 Tg-Mures - Ogra.
Am cautat sa pun pozele in ordine geografica (nu cronologica, la unele m-a prins apusul).
De pe DC73, dinspre Valea Izvoarelor catre E60. Se lucra si la structuri si se sapa din deal.



teoneo

#12274
Trei basculante carau pamantul aici.


Drumul tehnologic care trece prin spatele statiei electrice (KM 9+750).


teoneo

Imagini spre Targu-Mures, din partea cealalta a colinei (din poza anterioara).

+ZOOM:


teoneo

Imagini luate de pe E60 paralel cu locul unde e Zublin.





teoneo

Se excava si din dealul dinspre Recea (extremitatea vestica):







... continuarea maine.

Dominik

You're in Steelers Country

Ciprianul

Se vede mentalitate de neamtz in seriozitatea celor de la Strabag. Ar fi bine daca ar licita ei si pt Suplac Bors sau daca se va imparti pe vreun lot.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

Europiu

Are idee cineva cam cat vor "taia" din dealul ala?
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Dominik

Quote from: Ciprianul on March 23, 2017, 12:42:57 AM
Se vede mentalitate de neamtz in seriozitatea celor de la Strabag. Ar fi bine daca ar licita ei si pt Suplac Bors sau daca se va imparti pe vreun lot.

Sunt austrieci, dar tot dracu ala e  :D .....Strabag au castigat in prima faza si lotul Iernut - Chețani (17,9 Km) dar a facut contestatie Astaldi !!! Pacat acum trageau tare pe ambele loturi...
You're in Steelers Country

laszlo.robert

Nu aveau cum .Nu avem inca AM deci nici AC pe Ogra-Bors.

teoneo

continuare poze din 22.03

De pe deal am facut primele poze spre Vest:




Acestea nu prea mi-au reusit, facandu-le contra sursei luminii. Am aplicat sharpen effect.

teoneo

Zublin si pregatire structuri: