Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 6 Guests are viewing this topic.

myid

#10815
@bridge !
Cu totii ti-am inteles pozitia si asteptarile. Get over it !

E adevarat ca au taraganat mult cu neintelegerile lor din cadrul asocierii, insa dupa ce au primit avansul, feedback-ul e pozitiv .
Asa cum le dam credit tuturor constructorilor care... ( vezi A7 - centura Bacau ) , eu zic sa le acordam credit si celor de la Corsan .

Acum 20 de zile au primit avansul , mie mi se pare OK ce au facut pana acum ( organizarea de santier pare OK,  lucreaza la decopertari si instaleaza statiile de asfalt si beton ).




tonică

myid, mai usor cu pianul pe scari... :lol:
Noi sa le acordam credite? Ce, suntem banci? Noi trebuie sa stam cu ochii si cu gura pe ei si sa trambitam cand stau cu lunile, cu anii la frecat menta.
Nu e absolut deloc problema mea ori a noastra ca nu s-au inteles in cadrul asocierii, ca au probleme interne ca blabla...Acest contract in primul rand nu trebuia incheiat decat atunci cand toate avizele erau pregatite a fi date. Au venit cu preturi de dumping, e alegerea lor, a nimanui altcineva.
Din punctul meu personal de vedere vor face un mare scârț-pârț acolo. De ochii nustiucaruiministru cu totii stiu sa dea la cazma...altfel, in rest aceeasi taiere a frunzei de menta!
Altfel, cei care sunt prin zona au multumirile mele de pe acum de vor reusi sa stea cu aparatul foto pe ei. Bravo voua!

ciprebbe

Uitati un mic amanunt... au 60 Km de executat...... cat 3 loturi din A10 !!!!  deci trebuie sa vedem de 3 ori mai multe utilaje decat pe un lot clasic......
Desi au lucrari executate de Bechtel, tot au de intervenit pe tot lotul (din procentul ala de 50% aproape 20% e viaductul).
Fara o mobilizare exemplara e praf in ochi ce vedem.

Cat sa le mai dai credit cand ei nu au facut nimic de 1 an. Aproape toti constructorii s-au apucat de treaba inainte de a primi avansul, astia 1 an au lalait-o.

Nu stiu daca s-a zis dar au aparut semne si pe lotul Straco (C.Turzii- Chetani).
Gropile arheolgice sunt vizibile din DN la nodul Chetani si la traversarile peste DN de la Hadareni.

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

dr4qul4

@ciprebbe, au 60 de km de deblee si ramblee. Nu au decat vreo 3 structuri mici neincepute in cei 60 de km. Si au deja toate grinzile pentru restul.
Cea mai mare parte a lotului lor e la campie. Drept ca in palma.

Nu au nevoie de 3 ori mai multe utilaje. Dar cu siguranta le va lua mai mult timp.
Ramane inca un mare semn de intrebare DACA vor sa duca la bun sfarsit contractul. Haideti sa asteptam filmarea. Abia peste 1 luna ne vom putea da seama daca au macar vointa.

Pentru o firma in insolventa este aproape imposibil sa lucreze ceva fara avans primit.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

kolegu

#10819






aici se vad si utilajele in fundal (dimineata la 8.40 lucrau)


alexV

ce apare prima data, licitatia viaductului in SEAP sau filmarea lui ciprebbe? :)

Dominik

In ce zona sunt facute pozele puse de Kolegu ?
You're in Steelers Country

laszlo.robert

Parca spuneau niste voci de "sus" ca primele licitatii ce vor aparea in Seap vor fii :viaductul si lotul Tg. Mures-Ungheni ?!

Ionut

^^ Pozele sunt de la Nodul Moara Vlasiei.

^ Da, teoretic viaductul Gilau peste Somesul Mic si Ungheni-Tg Mures vor iesi pe SEAP...... wait for it... in curand.

alibaba

#10824
cateva poze recente ogra-targu mures

in spatele manastirii Recea, vizavi cu aeroportul







Finalul lotulu, cred in dreptul localitatii Ogra



iar vizavi, este celalalt lot spre Iernut, unde in mare parte doar drumul tehnologic este facut



si finalul acestuia


si de aici, vedere spre Iernut, nod, cale ferata

Cozak

Multumim pentru poze baieti, un recital de poze din toate zonele.
Cheers!

ciprebbe

Quote from: alexV on September 20, 2016, 12:35:03 AM
ce apare prima data, licitatia viaductului in SEAP sau filmarea lui ciprebbe? :)

Ghici :)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rocklee

#10828
da in sfarsit de cand asteptam momentul acesta.....SUPER FILMARE  ...multumim ..ciprebbe ... :gj: :drunk:

hai si cu SEAPU .. :D

Dominik

Super filmare ciprebbe, au avansat lucrurile vizibil de la ultima filmare !!! hai si cu licitatia pt viaduct !!!
You're in Steelers Country