News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 35 Guests are viewing this topic.

Loko

Ce se mai aude despre asta (mi se pare, sau dl. Homor cam arunca "la misto" astfel de termene?):

QuoteCâştigătorul licitaţiei pentru proiectarea şi construirea lotului 5 al autostrăzii Comarnic-Braşov, respectiv segementul dintre Râșnov și Cristian ar putea fi desemnat până pe 15 septembrie, după cum a spus Cătălin Homor, directorul general al CNADNR.
,,Până pe 15 septembrie, comisia de evaluare a ofertelor va emite decizia. Dacă va fi una pozitivă, vom semna contractul", a spus șeful CNADNR pentru Economica.net. Acesta nu exclude însă posibilitatea depunerii de contestaţii. Fiind scos la licitaţie pe vechea lege, criteriul de atribuire a acestui contract este preţul cel mai scăzut.

http://www.bizbrasov.ro/2016/09/01/10-constructori-se-bat-pentru-construi-bucatica-de-autostrada-dintre-rasnov-si-cristian-al-carei-cost-este-estimat-la-150-de-milioane-de-lei/


ciprebbe

#10786
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rocklee

#10787
 :o :o ??? ???

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Pe lotul UMB. Dar mai trebuie sa aveti rabdare ca mai dureaza pana apuca Cip sa proceseze filmarea.

panda_no 5

#10790
O fotografie pe care o astept de ani de zile.
Km 0 al autostrazii A3 in Bucuresti.
DSC00530 by florin_apo,

Au inceput sa decoperteze pe amplasamentul viitorului sens giratoriu dinter A3 si Sos Petricani, Sos Fabrica de Glucoza.
DSC00531 by florin_apo, on Flickr

panda_no 5

#10791
Acum citeva imagini de dincolo de randul de pomi din fotografia de mai sus.
DSC00526 by florin_apo,

DSC00527 by

[url=https://flic.kr/p/MfWKab]
DSC00528 by florin_apo,

Poza de mai jos e facuta dinspre zona decopertata spre Sos Petricani
DSC00529 by florin_apo,


panda_no 5

Citeva poze acum de la km 2+780 adica de o parte si de alta a str Popasului.
DSC00534 by florin_apo,

Spre Bucuresti au dat de pamant prost in unele locuri asa ca au excavat mai adanc pe unele portiuni.
DSC00532 by florin_apo,

DSC00533 by florin_apo,

Ce au decopertat au strans intr-un delusor.
DSC00535 by florin_apo,

Pe partea cealalta spre Centura Bucuresti sunt un pic mai inaintati
De o parte si de alta a corpului autostrazii au intins sau sunt in curs de asternere a unui strat de pietris
DSC00536 by florin_apo,

DSC00537 by florin_apo,

DSC00538 by florin_apo,

Cele doua zone cu pietris vin in linie dreapta pina foarte aproape de str Popasului.
Raza de curbura va fi foarte mica, sensul giratoriu va avea o raza foarte mica, cu o singura banda pe sens, probabil ca se va intra greu in Popasului coborand de pe A3.
DSC00539 by florin_apo,

Allex

^si asta si filmarea de la ciprebbe promisa saptamana trecuta!
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Iceman

Totusi....De ce nu se da ordin de inceperea lucrarilor pe tronsonul Nadasel-Mihaiesti?...Sunt ceva inpedimente?

bridge


marinul

Pun eu cateva poze daca bridge nu are voie :)) filmarea va aparea saptamana viitoare probabil, aici ne spune sigur Ciprianul

Azi nu s-a lucrat  desi pana acum se lucra si in weekend de la primirea avansului iar din cate am inteles Homor n-a fost prea multumit de ce a vazut ieri.

In general s-a lucrat doar la terasement, deloc la structuri azi se instala si statia de asfalt dar asta se va vedea mai bine pe filmare . Ca noutate au inceput sa decoperteze in locuri neatinse de Bechtel


undeva in zona Margine









In zona Abram unde este o parte din organizarea de santier si statia de asfalt





organizarea de la Chiribis, care este mult mai mare decat pare in poza






marinul







si decopertarea de la intersectia cu dn19e langa Chislaz





si hopa a mai aparut un panou :)



Deocamdata atat, astept si eu cu nerabdare filmarea!




Ciprianul

#10798
Deci.....asa cum am zis. Am fost cu marinul@ azi pe teren. De lucrat băieți se lucrează dar mai timid asa. La viaduct la Suplac nici o mișcare.  De la Dolea începe sa se miște ceva. Sa decopertat cam 25 cm din terasamentul vechi și sa depus unul nou cu tasare.  A apărut mult material asa din loc în loc. La Chiribis e organizare de șantier cu peste 150 utilaje și cu o stație de betoane care încă nu e montata. La Abram sunt cam 20 utilaje parcate și e o stație de asfalt care deja era cam instalata. 

Pozele și filmare pe marți miercuri ca nu am cum . Dar filmarea cu Drona spune multe. Sper ca totul sa nu fie doar de fațada și sa nu se mai lucreze mai incolo. Am înțeles de la paznici ca ieri a fost șeful de la CNADNR și nu a fost mulțumit de ce a văzut. 

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

Ciprianul

#10799



^ Aici e Organizarea de la Abram.


^ Aici se vede cam ce grosime are stratul nou depus și tasat.


^ Organizare de șantier de la Chiribis


^ Material pe terasament proaspăt tasat
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.