News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 15 Guests are viewing this topic.

Ciprianul

Bine punctat

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

olea10

Haide NGC20, acum cand am si eu timp sa va citesc si sa stau pe forum, vrei sa rup tasta cu F5?
:D :D :D

NGC

Ce sa mai zic acum, a dat ciprebbe de gol. :p
Asteptati totusi confirmarea.

Ciprianul

Dar Corsan nu a primit încă avansul? O sa vedem ce va face ca mingea va fi în terenul lor apoi

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

NGC

Teoretic l-a primit saptamana trecuta, dar vrem sa vedem "negru pe alb". ;)

Ciprianul

No.....om vedea ce și cum. Da Doamne sa se apuce ca trece timpul frumos și iarăși băgăm motive ca timpul nu tine cu noi.

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

bridge

#10656
Bani din Spania n-o sa primeasca.Cu avansul asta mic de 50 mil.mare lucru n-o sa faca,mai ales ca trebuie utilizat integral!!(prin lucrari!) pana la sfarsitul anului.Optimism moderat.

horatiu.cosma

Banii probabil pot fi recuperati si prin materiale achizitionate si nepuse in opera, bridge cred ca stie mai bine daca e asa. Corsan poate lucra serios din banii astia, are AC reconfirmata pe mare parte din structuri de care ar trebui sa se apuce in cel mai scurt timp. Seriozitatea si profesionalismul lor o sa fie confirmate sau infirmate de asta.

bridge

#10658
Asa e,cand am zis lucrari am avut in vedere si proiectarea si organizarea de santier...etc.Deocamdata asa cum zice Ciprebbe ,cnadnr-ul a pasat mingea la corsan.Vom vedea.

bridge

#10659
Vizita ministrului la Oradea!de corsan nimic?  ;)

marinul

din cate stiu fostul ministrul a fost pe la corsan in vizita, dar in presa nu a aparut numai vizita de pe dn76

NGC

Quote from: NGC20 on September 02, 2016, 02:35:59 PM
Cum ziceam, "wait, wait, wait ...", dar de data asta foarte putin. Nu are rost sa speculati.
Cand este oficial, voi scrie.

Acum vin si cu confirmarea si o trec in mesajul urmator. Ati vazut ca nu a durat mult? :p

NGC

Quote from: NGC20 on July 08, 2016, 09:25:43 PM
Quote from: ciprebbe on July 05, 2016, 11:16:40 PM
@NGC   Suplacu-Bors sunt semne ca s-ar fi platit avansul de 50mil. Verifici?

Quote from: bridge on June 01, 2016, 06:31:25 PM
Plus ca si garantia pentru avans nu s-a putut decat un mica.

Nu apare inca platita, dar CORSAN a emis in 05.07.2016 factura in valoare de 60.642.036,37 cu TVA sau 50.535.030,31 fara TVA pentru avans, ceea ce reprezinta circa 7,21% din valoarea de atribuire a contractului.

Quote from: bridge on July 14, 2016, 07:39:12 PM
Au gresit-o (intentionat??!) :lol: :lol: :lol: :bash: :bash:

Quote from: NGC20 on July 14, 2016, 07:54:03 PM
Da, dar noua factura are acelasi numar si aceeasi valoare. :lol:

In 26.08.2016 a fost emis ordinul de plata pentru avans, adica pentru factura mai sus mentionata.

NGC

Daca tot suntem la capitolul plati, sa pomenim si despre emiterea unui ordin de plata catre UMB pentru Gilau - Nadaselu, tot in 26.08.2016.
Vedeti in locul obisnuit.

NGC

Quote from: ciprebbe on August 24, 2016, 08:55:33 PM
Si pentru viaduct se lucreaza sustinut doar de prin luna mai, pana atunci s-a frecat menta.

Quote from: ciprebbe on August 26, 2016, 08:24:06 AM
S-a refacut parte din proiect (iptana)

Acum ca se apropie "Ziua V" (de la viaduct), sa mai precizam niste lucruri.

De lucrat mai serios s-au apucat putin mai devreme decat Mai, pentru ca deja in 07.04.2016 au atribuit direct lui IPTANA, contractul de care pomenesti mai sus, adica "Proiectare si Asistenta Tehnica in vederea finalizarii lucrarilor la Nodul Gilau si conexiunea dintre Sectiunea 2B cu Subsectiunea 3A1, Autostrada Brasov - Tg Mures - Cluj - Oradea, Durata: 13 luni", contra sumei de 133,140.44 RON fara TVA.