News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 22 Guests are viewing this topic.

Iceman

Expropierile sunt facute pe aceasta zona??...Cel putin partiale....Sau inca nu sa facut nimic...Pentru ca in bugetul pe acest an a fost inclus si aceast segment al A3.

Allex

Sunt aproape sigur ca anul acesta nu se va lucra la acest lot (doar cine stie ce interventie divina). Contractul nici macar nu este semnat deocamdata. Daca sunt bani atribuiti pentru acest lot, mai mult ca sigur vor primi alta directie la urmatoarea rectificare bugetara.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Iceman

#9602
Multumesc Tibiv....Eu sper sa se miste cat se poate de rapid caci gustul amar se accentueaza tot mai tare cum trec zile,saptamani si nu se intampla mai nimic.


TibiV

Fix aici va fi giratoriul de pe Petricani, FdG este in stanga.

Chiar si daca va avea 4 benzi, masinile care intra sau ies in/din FdG tot trebuie sa aiba grija la tramvai

Din acelasi loc, vedere in lungul soselei Petricani spre bariera CF Buc-Cta

Ce panou interesant...

In spatele panoului...

Am inaintat vreo 60 de metri si ne-am uitat inapoi. Panoul se intrezareste printre frunze...

Si privim in sens invers, spre viitorul giratoriu de la Gherghitei...

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Ce avem noi aici ?...

... o autostrada. Un capat de autostrada. Va amintiti de Sanovita ?...

Sunt curios daca stalpii de iluminare au si becuri...

Din acelasi loc, inspre Bucuresti:

Si un pic de zoom:

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Aceeasi culee de mai sus dar vazuta din str. Popasului...

Cealalta culee, cea sudica

Nu prea aduce a santier in lucru, dar curand...

La nici 300 de metri aveam o LEA, care categoric va trebui inaltata - probabil inca un stalp intre cei doi printre care va trece autostrada...


Toate pozele le puteti vedea full-size aici: http://imgur.com/a/4llfE
Am ajuns si la Gherghitei, dar acolo situatia este exact cea de acum doua saptamani, o puteti vedea in postarea asta: http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=6.msg114376#msg114376
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

driver_x

Quote from: TibiV on May 09, 2016, 07:29:47 PM
Fix aici va fi giratoriul de pe Petricani, FdG este in stanga.
La Petricani nu va fi giratoriu ci intersectie in T, se vede  pe poza panoului postat de tine  ;)

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

Nu va fi in T. Va fi in X. Dar tramvaiul tot ramane :)))
Probabil se gandesc ca se va iesi pe racovita spre Aviatorilor, pe Gherghitei spre est si pe acolo mai mult se va intra pe A3 si vor iesi doar cei care merg in Floreasca , Tei, Primaverii si Aviatiei.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

În T, X sau O, tot o prostie rămâne fără pasaj la Dna.Ghica şi fără o soluție decentă la Ghica-Lacul Tei.
Nu mai vorbesc de nebunia de la Colentina-Fundeni-Androbache-Gherghitţei...
Adică la avion...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

esendy

e clar ca A3-buc va fi folosita inspecial de est si sud-ul bucurestiului, deci e urgenta la ce a precizat Tibiv mai sus pt a facilita accesul

aditd

#9612
Parerea mea:
De iesit o sa se iasa repede din B pe A3
La intrare ... greseala e a lui A3 ca a venit in B  :D. Orice prelungire, orice pod, orice si orice, odata intrat in B ai dat de traficul din B si gata ... bara la bara.
Sigur ca ar ajuta multe proiecte la fluidizare, dar astea tin de primarii, nu de A3.
Dar orice proiect ai face ... tot in B esti si in cel mai bun caz ajungi sa impingi "bara la bara" mai aproape de centru.

TibiV

Quote from: aditd on May 10, 2016, 01:35:30 AM
De iesit o sa se iasa repede din B pe A3
Hai să te văd peste un an şi jumătate, când va fi gata, cum ieşi REPEDE în A3...
De exemplu între 7 şi 9 dimineața. NU în weekend.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

aditd

Eu am gandit asa:
Odata ce esti in sens giratoriu FDG, Petricani, A3 ...  imediat ai iesit din B(desi posibil sa mai incetinesti la giratoriu Gherghitei) VS:
Cand intrii in oras s-ar putea sa prinzi ultimii m (poate zeci de m) din A3 in trafic.