News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 10 Guests are viewing this topic.

alexV

Tirena a rezolvat structura degradata a lui Bechtel la podul de la Gilau, avem precedent  :) nu ca ar functiona ca in justitie treaba inginereasca, dar se poate.

voicul

Tehnic nu e problema sa rezolve.
Financiar sa le iasa bine treaba. Totusi, daca sunt in teren, presupun ca vad ei ca le da cu +.

Spor la treaba si multumit de foto/update!  :cheers:

paulmare

^ cred ca lucreaza cu eurocod2 in loc de vechiul stas, bechtel a plecat in 2013 si anexele nationale la eurocod 2 sunt mai recente, sunt alte formule pentru grosimea stratului care acopera armaturile, socoteala de la bara nu de la etrier etc
deci stiau de la inceput ca au de camasuit bune rele cum or fi fost

Cristian 74


reed

 :cheers: imi aminteste de inceperea reportajelor pe Gilau Nadasel,cu banutii de Gilau...sa tot fie vreo 6-7 ani de atunci.Unde sunt realizate fotografiile?

Cristian 74

Pozele sunt, evident, de pe Nădășelu-Zimbor. Sau, mă rog, Nădășelu- Mihăiești, prima subsecțiune. Un pic mai încolo vine și video.

Europiu

^^ Imaginează-ți, în spatele tău cum te uiți la imagini, sfârșitul lotului Gilău-Nădășel, cu valea peste care va trece viaductul.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Cristian 74

Gata și video! Scuzați stângăciile, e prima mea dronă și acum ne "împrietenim". @reed: îți vei da seama pe începutul video-ului cum vine.

dorum

Foarte fain drum de santier, cred ca va fi de 2 benzi pe sens... :yikes:


theodor1998

Pe aceste UMB va confectiona grinzile sau le va cumpara?
Nu de alta, desi e cel mai bun constructor din Romania, la cate lucrari are la ora actuala, nu cred ca va reusi sa produca singura grinziile pentru toate loturile pe care le are.

cassyo

Si, nu in ultimul rand poate, UMB-ul va da sanse thread-ului A3 sa revina la o marja sigura (de 300 de pagini sa zicem) in fata celui similar al lui A10, unde, in 2020, Pizzarotti (si mai putin Aktor) au subtiat marja la jumatate.
Calatorului ii sade bine cu drumul

kumar

Multumim @Cristi 74
La cat mai multe filmari!

ion59

Frumos inceput! Este extrem de mult de sapat, va fi interesant de urmarit evolutia. Succes constructorului! Si multe reportaje inainte, Cristian 74!

germanul2012

@Cristian 74, +1,mulțumesc și felicitări pentru filmare. Pentru câteva minute m-am simțit acasă pe plaiul natal. Mult succes îți doresc pentru următoarele filmări și bineânțeles mult spor la lucru constructorului care se pare că a început în forță acest nou tronson din A3.

PlayStation

Incredibil cat de repede avanseaza UMB
Acum o saptamana nu era nimeni aici
Spor!!!