News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

johnny348

Practica cat mai multa ... acum avem unde. Sper ca UMB sa mai prinda tronsoane din A7.

IosuaT

Garantat va mai prinde  cel puțin 2 tronsoane. PLOIESTI BUZAU  si Bacău Pașcani.
La cum câștiga licitatiile pe banda rulanta...
Acum sa speram ca vom avea depunere oferte licitație pentru Ploiesti Buzău in luna decembrie, de Buzău  Focșani nu cred ca este posibil.
Doamna Ionita a zis, dar pana la fapte mai este...
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitesti, A0 Centura Bucuresti,  A7 Ploiesti - Bacau - Pascani, A3 Cluj - Oradea ; Importante. A8 Iasi-Targu Mures, A13 Sibiu - Brasov - Bacau; A3 Ploiesti - Brasov; DX 12 Pitesti - Craiova.

carutasul

oricum presupun că primesc și studenți din București sau Cluj :)

razvan96

Depunere oferte? O:-) Mai e mult pana acolo. Daca s-au terminat studiile geo pe tronsonul ala ar trebui sa urmeze PT si apoi trebuie intocmita documentatia de atribuire. Astea iau multe luni. Licitatia probabil in a doua jumatate a lui 2021.

Dominik

Se apuca saptamana asta DEME de ridicat grinzile metalice peste canalul de la Rusi-Ciutea ??
You're in Steelers Country

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Dominik

Super ! asteptam si o filmare saptamana asta  :)
You're in Steelers Country

LauR

Ob. 1 - VO Bacău

Km 15+300 - Se așterne stratul de binder.




Km 11 - Se execută stratul de balast stabilizat.




Km 3+123 - Se execută hidroizolația la podul peste Bistrita.




Sursa: DRDP Iași

electron

S-au finalizat si lucrarile de relocare stalpi LEA 400kV.

Allex

Inseamna ca e liber la terasamente pe tot A7. Mai erau ceva relocari de utilitati la reteaua de fibra dar cred ca sunt gata si alea.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

horatiu.cosma

^^^
Nu pare că au nimerit descrierile la primele 2 imagini. În prima sigur nu e binder, ci bază, iar în a doua îmi e greu de crezut că se așterne balast stabilizat cu acel utilaj.

VasiFlo

la modul cum se lucreaza am curajul unui pronostic: Centura Bacau gata pana la 25.12.2020, DX Craiova Pitesti, lot 2 gata la finalul lui 2021 (in situatia in care exproprierile sunt finalizate si LEA relocate in grafic). Pun un bax de 24 sicle de bere rece si o sampanie sparta pe piciorul podului peste Bistrita.   

punktnet

#4812
Pare utilaj de la Mithras pentru stabilizat
Just kidding.

paulmare

#4813
^ Nu il asterne, ci il stabilizeaza "in situ", pun ciment si apa cat le-a dat ca trebuie functie de umiditatea balastului, sunt mai productivi cu reciclatorul, cu cimentul direct in santier de la furnizor decat cu balastul stabilizat in statie, carat in camion, asternut cu finisor etc
Daca au de exemplu peste stratul de forma 30 cm de balast apoi 30 de cm de stabilizat, pun 60 de cm de balast si stabilizeaza in situ 30

usus

Video cu brațul vestic pe 9 Sep 2020.