News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 13 Guests are viewing this topic.

udar

Macara UMB     9 axe
Macara DEME   8 axe

JUVENTUS_1

Quote from: horatiu.cosma on August 28, 2020, 09:49:48 PM
@Ionuț, nu facem un calendar vizibil pe thread-ul asta pentru saptamanile libere UMB  :D? Urmatoarea saptamana libera e 7-13 septembrie.

Buna idee!
Pana la urma cand au saptamana libera? 31-06 sau 07-13?
The order of my priorities according to my own interest: 1.A7; 2.A13; 3.DX Bacau - Piatra Neamt; 4.A8; 5.Other.

paulmare

scuze de offtopic, chestiile astea de 500 de tone, iti trebuie atestat de macaragiu " grupa A" sau sunt la speciale la D?

Aici peste apa, automacaraua trebuie sa stea calata, intr-o pozitie fixa
Cea cu senile, poate sa se si translateze cu sarcina in carlig si contragreutatea dupa ea, altfel nici eu nu inteleg de ce nu si-au folosit jucaria si au chemat pe deme
sau cea a umb are de lucru in alta parte 

Allex

E vorba si de lungimea bratului ca sa ajunga pe mijlocul canalului. De asta s-a apelat la Deme
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

LauR

@JUVENTUS_1
Se lucrează și săptămâna aceasta, următoarea este pauza.
M-am întâlnit în seara asta pe la 18:30, cu 3 mașini ce aduceau asfalt de la Adjud, iar altele plecau.
Muncesc intens băieții, e plin în oraș de UMB!

voicul

Adjud ala de la 60 de km, deci 120 de km in total, in conditiile in care UMB are statie pentru asa ceva? Nu pare cam suspect?

LauR

Și eu m-am mirat, nu știu de ce... e destul de departe.
Nu cred să mai aibe vreo altă stație de asfalt, în afară de cea de pe centură și aproape de Adjud.
Dar nu e prima dată... am mai depașit acum vreo câteva săptămâni, într-o dimineață o coloana de-a lor, chiar aproape de Adjud.

rocklee

sa mai defecteaza si utilajele [statia de asfalt] ....nimic nu-i vesnic  :)

Raducu Popa


horatiu.cosma

http://mt.gov.ro/web14/documente/interes-public/autorizatii/2020/48/AC%2048_2020.PDF

S-a rezolvat cu revizuirea acordului de mediu și cu AC aferentă la Bacău, deci nu mai e niciun impediment birocratic pentru deschiderea circulației pe sectorul sud-vestic.

Dominik

Extraordinar ritmul de lucru ! +1 R@du  :cheers:
You're in Steelers Country

vancouver

^^ Probabil vineri, 04.09 se va deschide sectorul sud-vestic.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

voicul

Pe 4 e inaugurarea pe A3 si cum un om nu poate fi in 2 locuri in acelasi timp ... cred ca mai asteptam putin cu bucata asta.

Dominik

Eu zic ca nu o sa fie oficialitati...pur si simplu se va da drumul la trafic pe acel sector de centura.
You're in Steelers Country

mirceaeliade

ar fi prima data in istorie cand se deschide un drum fara un politician sa faca poze.  mai ales in campanie electorala