News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 11 Guests are viewing this topic.

tonică

aici e locul in care e bine sa arunci un ochi dupa ce simti ca te infierbinti privind cele de pe topicul A10!  :lol:

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

Interesant cum au lasat pasajele peste A7 fara grinzi. Oare sa se concentreze pe podul mare sau...? Ori e doar o intamplare? Desi UMB lucreaza ingrijit, ar trebui sa fie o logica. Merci mult de filmare, stiu ca e un efort real! :cheers:

Allex

La podul peste Bistrita baga cu doua macarale (ca sa nu o incarce la maxim cu contragreutati pe cea mare ca dureaza mult calatul/decalatul). La podul peste canalul de fuga unde e tablierul metalic Deme e prezenta cu 3 macarale. Vor sa termine de ridicat toate grinzile din santier pana la sfarisul lui iunie. Presupun ca vor sa mute fabrica de grinzi si macaraua la Slatina.

Dupa ce termina de ridicat grinzile la podul peste Bistrita si peste canalul de fuga ar mai fi de ridicat grinzi la supratraversarile DC86 (cel din imagine), la nodul cu DN2F, la devierea de la Saucesti/Schineni DJ 207F (toate peste autostrada, astea 3 arata la fel), la pasajul peste DJ207F/Raul Precista (intre Holt si Saucesti, 2x3 deschideri) si la podul peste raul Bistrita/canal de fuga pe obiecul 2 intre DN2 si DN15 (acolo au mai multe deschideri, nu stiu exact cate, plus tablier metalic).
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Mersul trenurilor

#4009
Am si eu aici ceva poze de azi. Foarte multe berze se uitau la viaduct  :lol:





Album 1: https://imgur.com/a/rRge2gC

Album 2: https://imgur.com/a/BNlGK8N

Album 3: https://imgur.com/a/3iNQEWe (berze, grinzi si camioane)

PS: click dreapta pe imagine >  "open in new tab" si zoom de voie ;)




Si o tentativa de 300+ grade


rocklee

#4010
nu mi-am imaginat ca poate fi asa mare viaductul acesta .... :)
imaginile colegului dinamogabri





berze,grinzi si camioane... :)

Ionut

Este mare (lung de fapt), dar nici chiar asa. Are puțin peste 1,2 km. Viaductul Suplacu pe A3 are 1,7 km.

Raducu Popa

Ionut, cred ca au prioritizat lucrul la pasaje si in functie de accesul prin santier al utilajelor si echipamentelor.
De exemplu, la podul peste CF, se inconjura mult de la vest la est, pierdere de timp, bani...L-au terminat primul.


La pasajul peste DJ207F si raul Precista, este alt pod langa...

Ionut


danielCD

Poate vor să mute cât mai repede uzina la Craiova și atunci au nevoie de acces pe la sud, pe podul peste CF dar poate și peste pasajul peste Bistrița. Pare că, la cum lucrează, prima prioritate este acest pasaj. In acest context și ritm, vedeți vreun pericol să nu termine anul ăsta tot? Vreo lucrare de artă lăsată mai puțin în urmă?

horatiu.cosma

Șanse sub 50% să termine anul asta tot.

Allex

Obiectul 3 e aproape gata. Mai sunt finisajele si cele doua parcari:

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

rota

hmm..s-a terminat carantina la Sv, nu am vazut masinile celor de la Loial (Sprinter albastru), oare au reziliat contractul cu ei?
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

dacianova

Mulțumim AlexAllex. Se pare că nu mai este prea mult până la deschidere.

Allex

UMB mai lucreaza sapt viitoare apoi pauza o saptamana. Ar fi vrut sa finalizeze la sfarsitul saptamanii viitoare acest Obiect 3 dar nu prea mai sunt sanse.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova