News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Dominik

You're in Steelers Country

rota

Continuă lucrările la Varianta Ocolitoare Bacău. Imagini realizate astăzi, 3 aprilie 2019











Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

pasadia

Nu e despre A7 ci despre drumurile de legatura: la conexiunea cu DN11 nu exista nici un semn de lucrari, nici macar vreun panou, la conexiunea de nord cu DN2 nu mi-a sarit nimic in evidenta (recunosc insa, nu eram foarte atent la lucrari cand am iesit din Bacau, aveam altele in cap).

Off-topic: metru de autostrada rezista inca, era un tip din Caras venit sa se dea pe ea cu un monociclu. Si da, am vazut si eu lucrarile de la centura Sucevei.

rota

Lucrări la podul de la km 3+150, pe șantierul Variantei Ocolitoare Bacău. Imagini realizate astăzi, 04 aprilie 2019










Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

horatiu.cosma

De 10 ori WOW. A doua poză cu radierele care merg până în depărtare e de pus în ramă. Ritmul de lucru e incredibil, trebuie dronă rapid.

voicul

Saptamana asta trebuie drona. Saptamana viitoare deja trebuie dashcam  :lol:

Sa vedem ritmul cand termina si A1.

horatiu.cosma

Un dashcam cu card de un TB care sa filmeze continuu acolo nu sună chiar rău. Ar ieși un fast forward splendid la finalul anului.

Dominik

Sunt la ei acasa  :) vor sa termine inainte de termen, foarte alert lucreaza !  :D
You're in Steelers Country

Allex

Bate extraordinar de tare vantul in zona, de vreo 3 saptamani (mai ales in weekend, in plm...). Inca nu e vreme de drona.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

ovideatza

Off: Din pacate au rarit-o la Radauti, din cate am auzit de acolo si citit pe aici. Speram sa le tine pe ambele turate simultan. Acolo ar merge o drona.  :D Daca are cineva dotat cu asa ceva drum de Paste prin Bucovina. Scriu aici ca e mai populat.

TibiV

La Bacau se pare ca i-au furat micul dejun&pranzul lui Obelix, iar pana seara il lasa si fara cina... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Nelu63

Ce spectacol face UMB,  de la o zi la alta vezi o gramada de noutati. Un santier dinamic si un constructor serios. Felicitari pentru UMB si multumim colegilor pentru ca ne informeaza. :gj: :gj: :gj:

AlexxC

Ma uit la concentratia de forte din zona raului Bistrita si nu ma pot abtine sa ma intreb daca se incearca o deschidere partiala din DN2 pana la DJ207G pentru "deconcesionarea" orasului .

Ionut

Nu ai nod acolo. Nodul e cu DN2F. Asa da, se poate deschide parțial.

pasadia

Pana una alta, intrarea in Bacau dinspre Vaslui tocmai primeste asfalt bun azi. Tin sa anunt asta aici pentru ca cei care stiu cum arata drumul ala inainte nu ar fi luat nicicum in calcul acel nod cu DN2F. Acea bucata de DN (aflata in administrarea municipiului Bacau) se califica usor in primele pozitii intr-un clasament al celor mai infecte portiuni de DN din Romania. In clasamentul personal cred ca va trece pe primul loc acum portiunea de semicentura Baia Mare cu ale ei treceri succesive peste calea ferata.