Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

NGC

S-a amanat pentru a sasea / cincea oara. Noul termen pentru depunerea ofertelor pentru toate cele 4 licitatii este 30.03.2017.

Earthchild

Oare asteapta urmatorul exercitiu financiar?

__dir

^^ Exista si vreun motiv sau fac asta ca pot?

NGC

^^^ De data aceasta clarificari, deci calitatea documentatiei pentru licitatie.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

usiabc

#1175
Foto noi de la constructor....
Eko




























Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

dr4qul4

Au mai adaugat inca 33 de poze acum nici o ora.
Felicitari constructorului. Cel putin la capitolul transparenta da clasa vest-europenilor.
Eu sunt de parere ca un constructor este serios daca da dovada de transparenta, prin postari proprii, sau macar permite accesul "observatorilor independenti".
In schimb, atunci cand nu te intereseaza decat claimurile, nu si sa duci la bun sfarsit contractul, impiedici accesul pe santier ca sa ascunzi "rahatul".

Si, daca pana acum credeam ca aceasta "opacitate" era impusa de CNADNR, acum nu mai sunt atat de sigur. Astept de la toti constructorii sa faca poze regulat si sa le posteze pe fb/site, sau chiar sa plateasca filmarile aeriene. Nu vorbim de sume pe care sa le simta.

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

infraAdi_ro

#1179
^^

Dupa cate stiu eu constructorii au specificat in contract ca trebuie sa faca poze si filmari in santier si prezinta CNAIR-rului un raport lunar cu progresul fizic din santiere.Nu stiu sigur daca este obligat sa dea publicitatii aceste poze si filmari dar CNAIR ar putea face publice aceste poze si filmari si nu ne-am mai obosi noi in fiecare zi pe santiere sa facem poze peste poze si filmari peste filmari.Din aceste rapoarte lunare fac cei de la CNAIR situatia luna care o prezinta publicului.
Romania are un viitor doar daca are prezent!

Allex

Daca au in contract specificat ca trebuie sa prezinte poze si filmari CNAIR-ului, cu siguranta nu ar fi acestea. Desi sunt multe si destul de dese, cele mai multe sunt lipsite de informatii. Unele chiar selfie-uri cu angajatii. Iar pentru raportare exista inginerii consultanti.

Oricum, felicitari EKO pentru update-urile periodice. Bravo lor! Vreme buna sa fie...
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

cristian.ghinghes

Declarație Corina Crețu, comisar european pentru dezvoltare regională:

Quote"Centura Capitalei și autostrăzile Sibiu-Pitești și Ploiești-Bacău reprezintă priorități esențiale pentru Comisia Europeană"

Detalii: http://romanialibera.ro/politica/institutii/comisarul-european-corina-cretu--centura-capitalei-si-autostrazile-sibiu-pitesti-si-ploiesti-bacau-reprezinta-prioritati-esentiale-pentru-comisia-europeana-443866
consilier local independent al municipiului Bacău | coordonator proiecte @ Societatea Academică din România (membru CM POIM)

vancouver

#1182
^^ probabil s-a uitat la semnatura mea si a copiat de acolo  :D
Nu de alta, dar de obicei se vorbeste de autostrada Ploiesti-Pascani ....  8)
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

NGC

Quote from: NGC20 on March 05, 2017, 03:10:00 PM
Licitatia pentru "Elaborare Studiu de Fezabilitate si Proiect Tehnic pentru drum de mare viteza Buzau - Focsani" a fost contestata de catre ROMAIR CONSULTING.

A fost emisa decizia si se vor adopta masuri de remediere, cu un nou termen pentru depunerea ofertelor.

Asta e vestea buna. Vestile rele vi le dau maine.

dumbravaandrei

 :badday: if tomorrow never comes....
Pe celelalte 3 mai avem ceva amanari? Stiu ca pana SAMBATA, 30 martie era termen...