News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

pasadia

Din cate stiu autostrada numita drum expres exista si in Polonia, so...

ultrasbz

Sau poate fac PT de autostrada, dar nu mai asfalteaza benzile de urgenta  :) Ca tot vroiau sa faca economie cu drumul expres.

__dir

#1157
Nu am prins decat bucata nordica din centura BC sau m-am inselat?


Allex

#1158
Ai prins-o dar e insesizabila in poza ta. Mai ales ca s-au facut doar gropile arheologice pe bucata aia.

LE: Cam pe aici e traseul

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

NGC

Are rost sa mai scriu?
Termenul pentru depunerea ofertelor a fost amanat pentru toate cele 4 licitatii. Acum este 16.03.2017.

NGC

Quote from: NGC20 on January 04, 2017, 02:29:44 PM
Sa punem niste paie pe foc.

Licitatiile pentru "Elaborare Studiu de Fezabilitate si Proiect Tehnic pentru drum de mare viteza" Ploiesti - Buzau, Buzau - Focsani, Focsani - Bacau si Bacau - Pascani au fost lansate in 25.11.2017, iar termenul initial pentru depunerea ofertelor a fost 05.01.2017, deci dupa 41 de zile de la lansare.

Licitatia pentru "Elaborarea revizuirii Studiului de fezabilitate, Proiectului tehnic, Detaliilor de executie, Documentatiei tehnice pentru Autorizatia de Constructie (DTAC) si a documentatiei de atribuire pentru Varianta de Ocolire Timisoara" a fost lansata in 04.01.2017, iar termenul initial pentru depunerea ofertelor este 10.04.2017, deci dupa 96 de zile de la lansare.

Deci oferte pentru 4 licitatii pentru SF / PT de A / DX in 41 de zile, iar pentru una de revizuire SF / PT pentru VO in 96 de zile. Dreptate pentru toti, nu? :lol:

Oare au vazut acest mesaj si s-au gandit sa mai dea timp si pentru A7? :D
Este doar haz de necaz. Mai degraba arata cat de clar era totul in documentatia initiala de licitatie.

Allex

Update-ul de la constructor pe Centura Bacau aici
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Bogdan_Cluj

Ce sunt acele "ziduri" vechi de beton din poza a III-a si a IV-a? Si de ce construiesc chiar langa ele?

Allex

#1167
Zidurile sunt de la o fosta balastiera (parasita intre timp). Acolo am inteles ca vor face ceva organizare de santier/statie de betoane. Stiu ca cerusera acord de mediu acum ceva timp in urma.

Edit: Am gasit intre timp http://cnadnr.ro/ro/comunicare/anunturi/anunturi-de-mediu/anunt-de-mediu-37
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

cristian.ghinghes

Organizare de santier si mare statie de betoane fix in buza sitului Natura 2000... mor cand vad asta.  >:(
consilier local independent al municipiului Bacău | coordonator proiecte @ Societatea Academică din România (membru CM POIM)

NGC

#1169
Sa mai scriem si aici cate ceva.

Licitatia pentru "Elaborare Studiu de Fezabilitate si Proiect Tehnic pentru drum de mare viteza Buzau - Focsani" a fost contestata de catre ROMAIR CONSULTING.

Ii mai tineti minte? Este firma (in asociere cu niste chinezi) care a contestat atribuirea ultimei licitatii de revizuire a SF Sibiu - Pitesti, licitatie castigata pana la urma de SPEA INGEGNERIA EUROPEA.

Au solicitat si suspendarea licitatiei pentru SF Buzau - Focsani, dar solicitarea le-a fost respinsa.

Mergem deocamdata inainte cu toate cele 4 licitatii cu termenul pentru depunerea ofertelor in 16.03.2017 si asteptam solutionarea contestatiei.