Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 27 Guests are viewing this topic.

Redox

#18990
Salut,
Am reusit sa filmez tronsonul Saliste - Cunta. Din pacate este filmat cu telefonul si imaginea este instabila.

https://www.youtube.com/v/kdy-ZrCkm2M

Ca si impresii la prima vedere:
- asa cum au spus si alti colegi, sunt denivelari la poduri si podete
- in multe zone asfaltul era murdar de noroi
- erau utilaje si muncitor si de o parte si de a alta a autostrazii, lucrarile continuau.

Imi cer scuze pentru instabilitatea imaginilor.

teocharis

Quote from: danutzu_1069 on November 14, 2014, 05:43:38 PM

O sa am un transport de 50T saptamana viitoare, pe pod, la Aciliu

ptr siguranta ta ti-ar recomanda DN1/DN7.

better safe than sorry.

Nosfer

Am bagat si eu o plimbare scurta pe tronsonul nou mai devreme si calitatea e... asa s-asa. Sunt destule denivelari care se simt destul de tare la suspensie sport, rosturile de dilatatie de la viaduct mi se par foarte mari si asfaltul e plin de noroi - ma asteptam sa il curete inainte de inaugurare dar nu s-a intamplat asta.

E mai bine decat nimic, dar e departe de a fi perfect. Plus de asta inainte de nodul Cunta pute incredibil, nu stiu ce e in zona acolo, dar trebuie oprit aerul.

aschiutza


hentz

Quote from: teocharis on November 14, 2014, 07:07:26 PM
Quote from: danutzu_1069 on November 14, 2014, 05:43:38 PM

O sa am un transport de 50T saptamana viitoare, pe pod, la Aciliu

ptr siguranta ta ti-ar recomanda DN1/DN7.

better safe than sorry.

Cine sa recomande,ce-i asta raspandire de panica!? :dunno:

90% din sarcina este greutatea proprie ,apoi factori externi,incarcarea cu autovehicule este fix apa de ploaie.
Apoi ,un camion (TIR) cu incarcatura are in mod regulat 42-45 tone(nu se pune daca duce pufuleti).

adiarc

felicitari tuturor...eu n-am reusit sa ajung astazi din cauza programului aglomerat pe care nu l-am putut nici cum scurta...fiind si intr-o zona doar cu semnal GSM
comentariile , pozele , filmarile , articolele , toate sunt nemaipomenite......totusi , cum spuneam calitatea lasa de dorit si raman in continuare f.f rezervat cu privire la exploatarea acestui lot.
Numai bine tuturor
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

radudanutz

La aceasta ora cred ca cei mai fericiti sunt cei din Miercurea si Apoldu, cred ca se bucura cum s-au bucurat cei din Sebes. Ieri pe la vreo 16.00 veneam catre Sibiu si pe acolo era bara la bara, tir langa tir, scenele clasice de groaza de pana acum. Maine o sa fac o tura dus pe autostrada si la intors vin pe dn :)

adiarc

mai ales cei de la intrare in Miercurea dinspre Sebes...de cateva ori ( si anul acesta ) , s-au trezit cu tir-ul in casa...acum vor dormi si ei linistiti  :lol: :lol:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

nedcatalin

Sper sa modifice si indicatorul de la Cunta pe sensul spre Sibiu, care e mai mult decat stupid.

Ionut

Prieteni, am si uitat ca trebuie sa adun km noi la zestrea romaneasca in domeniu. Uitati ce avem. Si va minunati.

In exploatare (km reali, nu km de numerotare) la 14.11.2014:
A1: Bucuresti-Pitesti 109,66 km (include Pitesti bypass)
A1: Sibiu bypass 17,56 km
A1: Sibiu-Sebes-Orastie 82,07 km
A1: Orastie-Simeria-Deva 32,80 km
A1: Dumbrava-Sanovita 27,472 (intre nod A6 si Sanovita NU se circula, desi segmentul este finalizat)
A1: Izvin-Giarmata (Timisoara bypass) 9,50 km
A1: Timisoara-Arad 44,50 km (include Arad bypass)
A2: Bucuresti-Cernavoda-Medgidia-Constanta 203,00 km
A3: Bucuresti-Ploiesti 56,29 km (sectiunea de 6 km intre CB si zona Pipera/Tunari nu este terminata)
A3: Campia Turzii-Gilau (Cluj vest) 52,00 km
A4: Constanta bypass 22,20 km
A6: A1-Centura Lugoj 11,40 km
---------------------------------------------------------------------
TOTAL KM REALI IN EXPLOATARE: 668,452
* pe aproximativ 10 km intre nod A6 si Sanovita NU se circula, desi segmentul este finalizat
---------------------------------------------------------------------
A1: 323,562 km din total 576,13 km, 56,16%
A2: 203 km din total 203 km, 100%
A3: 108,29 km din total 580,89 km, 18,64%
A4: 22,20 km din total 82,20 km, 27%
A6: 11,40 km din total 273 km, 4,18%
---------------------------------------------------------------------

:cheers:

GabiHd

Quote from: CristiM on November 14, 2014, 04:05:12 PM
pe googlemaps apare trafic, dar ... pe camp, nu apare tronsonul  :D
Apare trafic pentru ca efectiv exista autostrada trasata pe maps, dar e in stadiul "constructie". Ne chinuim acuma sa o aducem la stadiul "terminat", daca ne-o baga cineva de la Google in seama cu aprobarile. Anul trecut a aparut mai repede pe google maps deoarece nu trebuiau "extra aprobari" de la angajatii Google, era de ajuns ca editorii cu experienta de la noi sa aprobe. Se pare ca si-au schimbat politica din pacate.

Calinm

Azi am vazut pentru prima data ca se lucra ceva la lotul 2 Arad-Pecica la o bretea de intrare , trec zilnic pe acolo si pana acum nici o miscare  :)
Mai faceau ceva si in alta parte dar n-am apucat sa fac poze.


upload a picture

danutzu_1069

#19002
In OSM A1 este deja "desenata", Waze inca nu (nu e pe faza niciun editor)

Referitor la transport (excavator pe trailer), nu-mi fac probleme pe pod ci mai degraba in zonele unde nu s-au facut compactarile "ca la carte".


Redox

#19003
Editarea este facuta si pe Waze doar ca dureaza cateva zile pana cand se vor face noile actualizari pe serverul INTL (International server). Ultima actualizare a fost facuta in 4 Noiembrie deci probabil in urmatoarele zile o sa se faca actualizarea si pe hartile live.

Seara buna tuturor.

danutzu_1069

@Redox
Ai dreptate, am uita ca dureaza update pe harta Live. :)