News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 63 Guests are viewing this topic.

TS30

Astazi a aparut prima factura pentru Sectiunea 5 pe ROGOP

PROIECTARE SI EXECUTIE AUTOSTRADA SIBIU-PITESTI, SECTIUNEA 5: CURTEA DE ARGES-PITESTI KM 92+600 - KM 122+950
ASTALDI SPA ITALIA SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI
Valoare: 6.776.679,23 LEI

Feri

^^^  :thumbsup:
Posibil sa intre pe teren de luna aceasta, probabil la capatul dinspre Pitesti.

RADU_NEAGOE

salut,
eu locuiesc în Pitești!  E ceva echipă de "forumiști" din Pitești deja organizata? Poate prindem intrarea în teren (bănuiesc că la Bascov unde se termină acum autostrada o să înceapă) Din cauza alegerilor poate anunță în presa locală (poate și centrala)  să știe lumea :)


horatiu.cosma

Daca incepe ceva, sigur aflam aici.

rocklee

cateva imagin ...cu o noua crapatura in corpul autostrazi in zona nodului HOLDEA ....pe sensul de mers deva lugoj...

in acea zona autostrada nu e data n folosinta fiind aproape de zona tunelurilor ...

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

si cateva imagini de la trei foraje a celor de la IPTANA ...EXACT DE SUB PASAJUL HOLDEA  (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

reed

mda,doar si are cine sa repare,doar e in 'garantie'  :bash:

rocklee


carei60

Se lasă rău de tot,aia nu mai crapatura nu este.Sa lucrat la foc automat. >:(🤔

paulmare

ce nu au astupat gaurile alea, le-a zis cineva ca nu mai ploua la Holdea niciodata :(
si garantia lui peste prajit, ok stii ca au lucrat spaniolii prost, reziliezi asa aiurea abuziv in loc sa fi stat pe ei sa rezolve toate neconformitatile si sa finalizeze si sa remedieze tot ce apare in garantie, ce sa mai zici :(

horatiu.cosma

"Noroc" că nu sunt făcute tunelele, că nu ar putea deschide traficul cnair spre ele, fiindcă nu e in stare să repare LD3.

gruiarew

#52751
Nu pare foarte departe de pod. Nu o fi din cauza vibrațiilor de pe pod și... [fatalist] poate pleacă din loc și podul? Acolo e doar argilă, numai eu știu cât m-am murdărit pe acolo...
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

vancouver

In nici un caz nu sunt vibratiile de pe pod cauza fisurii. Pamantul pus in opera in graba acolo a fost de proasta calitate si compactat insuficient (am info interne ca nu corespunde). Plus lipsa rigole, respectiv rigole incomplete. Stiind ca acolo nu o sa se circule prea curand au dat maxim buleala.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

alecu26

Acolo am impresia ca e pusă doar o coajă de asfalt de doar câțiva cm. Peste balast simplu???
Drumurile noastre POATE;

adiarc

da-o dracu de garantie ca nu ne trebuie...bine ca am reziliat la timp
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura