News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 56 Guests are viewing this topic.

simotm

Se anunta vizita de lucru inainte de marea deschidere?
https://www.servuspress.ro/ministrul-transporturilor-in-inspectie-pe-autostrada-lugoj-deva_171208.html
,,În data de 25 iulie 2019, Ministrul Transporturilor, Răzvan Cuc, va verifica stadiul lucrărilor la Autostrada Sebeș – Turda, Loturile 1 și 2 și la Autostrada Lugoj – Deva Loturile 3 și 4. Cea de-a doua vizită va avea loc la nodul rutier Șoimuș, de pe Lotul IV al Autostrăzii Lugoj – Deva", se arată într-un comunicat al Ministerului Transporturilor.

paulmare

multumim alinc
emulsie
si unde sapa cu accesoriul freza - cred ca sunt ultimele rigole, le toarna in situ probabil si fac ceva "pereaj circulabil" ca sa zic asa, si apoi restul straturilor de la sistemul rutier parapetii semnalizare marcaje si asta e - nu le ramane nimic in exterior, si fantana aceea unde se vede in filmarea lui alinc ca cineva ia apa - ce bine arata cu aleea pietruita
se vede bine de tot luminitza de "gata" pe lotul asta, au muncit ceva portocalii aici
si pentru maccaferri - mie mi se pare ca e una din lucrarile de referinta folosind materiale si tehnologie de la ei - chiar arata bine :) 


cristi 74

 min. 14 :au pus burlane la izvoarele de apa de la prima terasa???

Nelu63

Multumesc AlinC pentru filmare , am vizionato pe televizor cu ecranul mare a fost ceva spectaculos . Frumoase imagini pe toata portiunea sapaturi , imaginile cu camioanele de pe autostrada deasupra automobilelor de pe DN ceva deosebit.Am  vizionato de doua ori , pe youtube si forum si o data pe pagina ziarului a fost deosebit. Un +1 de la mine. :gj: :cheers:


rocklee

#47496











rocklee

#47497







rocklee

#47498
si cateva de pe lotul 4











MULTUMIM ZIARULUI ADEVARUL... :D

simotm

Data oficiala de deschiderea a ambelor loturi - 15 august, de Sf Maria.... Chiar daca lotul cu descarcarea  la Holdea ar putea fi deschis mai devreme :(

rocklee


voicul

Logica ca unu e gata si il tinem inchis pana se termina si celalalt sa o tii pentru tine, la tara de unde esti tu.

J E N A N T!

Adica sa iti iei zborul!
----

In alta ordine de idei: pe indicatorul de iesire pe bretea Holdea, vad ca e scris si Lugoj !!!

Ce ciudat e pus panoul la dealul cu lilieci 1.32 in filmare VirtualPress - adica pe mijloc.

simotm

Si cu ocazia ultimului  filmulet am vazut si ce scrie pe cele 2 panouri (pozate anterior din spate).. In fata se(va) merge la TM/Arad/Nadlac, cel mai probabil va fi taiat pt multi ani  si in dreapta la Lugoj, Margina, Dobra.....

Legat de timpul pierdut prin ne-deschiderea lotului pt cca 10 zile , am facut un mic calcul (luand o valoare minima ca trafic prin sensul de la Holdea
3masini/minut/sens *2sensuri =6*60min(1h)=360masini/h*15ore/zi(minim) =5400masini pe zi*10zile =54000masini *10minute (diferenta de timp intre DN si autostrada) =540000 de minute adica  9000ore pierdute de participantii la trafic..
O nimica toata pt cei care vor sa dea bine la public  si nu se gandesc la binele publicului

horatiu.cosma

0:36 la filmulețul de la Holdea: "Pe lotul 3 ce probleme au fost mai grave?" Nu a fost prin zonă cineva cu prezență de spirit să zică că cea mai gravă problemă e la 20 de cm în dreapta ministrului. Totuși, ce caută directorul CESTRIN pe șantier? E plătit din bani publici ca să se plimbe aiurea-n tramvai pe șantiere, în special pe cel pe care l-a dus la marginea prăpastiei?

rebel

si totusi cum sa rezolvat cu ecoductul 2 de pe LD3?? ia platit sau pe ochii dulci..