News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 59 Guests are viewing this topic.

cristi_san

Am sunat la CNAIR, la numarul din Fisa de date, si mi-au spus ca se va amana, dar nu se stie cand se va publica erata.

Ionut

Inseamna ca se va amâna cu minim două săptămâni.

p.suta

a aparut o noua filmare pe youtube de la virtual press cu breteaua de la holdea de azi.


udar

#46503
^^^^^
Cateva capturi din video..



rocklee

Da este mașina în care stau paznici  :D

voicul

De ce terasamentul se opreste unde se opreste, dar lucrarea e continuata inca vreo 200 de m in deal? (primele imagini din video)
Se mai prelungeste autostrada cu cei inca 200 m (sau cati sunt)?

elphax

@voicul - cred ca vor sa sape pentru a evita scurgeri de apa si noroi in debleu si in santurile facute pentru capatul autostrazii
sau poate fac o partie de sanius
:)

faina si filmarea de mai sus, in sfarsit am inteles si eu solutia tehnica si pe unde vine exact breteaua aia

rocklee

ce nu am nteles e este ....de ce nu au ridicat zidul din biscuiti de beton mai sus pe partea cu breteaua .. ??? ??? ???

adevarul este ca nici vremea nu a fost de partea lor ... :(

perfidus

Mie mi se pare ca este ridicat sus conform proiectului sau mai trebuie cel mult un rand de biscuiti "pe coama". Nu e nevoie sa il ridice mai sus, de pe la mijlocul zidului breteaua se indeparteaza suficient ca sa stea pe un rambleu cu panta 1:2. Sau poate te referi la pamantul armat, ca ar fi putut fi mai sus daca nu ploua.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

TibiV

Quote from: voicul on June 04, 2019, 09:14:35 AM
De ce terasamentul se opreste unde se opreste, dar lucrarea e continuata inca vreo 200 de m in deal? (primele imagini din video)

LD3 se termina (sau incepe) la malul de pamant de la secunda 23.
Acolo trebuie sa ajunga cu asfaltul.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

simotm

Teoretic deschidere lotului 3 Lugoj-Deva nu ar fi dependenta de deschiderea lotului 4,corect? Sau imi scapa mie ceva?
Coincidenta face ca ambele loturi sa fie gata cam in aceeasi perioada (insa cu un ritm de lucru total diferit).
Am inteles tergiversarea de la Holdea ,dar parca le e interzis sa aiba mai mult de 1utilaj de acelasi fel pe o distanta de 50-100m....



mishu77

Teoretic da nu este conditionata, are intrari/iesiri la ambele capete, dar probabil ca nu se vor deschide separat. Stie cineva, in afara de Holdea, pe LD3 ce mai este de facut? Ma refer la garduri, marcaje si alte chestii, care desi minore sunt consumatoare de timp. Parca LD4 e cam gata pana la viaduct Bejan.

ciprebbe

Din ce stium mai este si uzura de pus. Mai era zona de la podul Mures in lucru(plus Ilia si Holdea ( si apele de la Dobra de care ne tot zice Rocklee) )
O sa le facem o vizita sapt viitoare si ne edificam exact.
Posibil sa avem pe atunci si un termen asumat de constructor pentru finalizare.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rocklee

#46514
lucrarile de  langa podul peste mures ...[zona ciobanie] ....sunt finalizate ...strat de uzura si parapeti montati ...am pus eu cateva imagini de la ultima vizita ... :)

aceasta este zona .... :)