News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 63 Guests are viewing this topic.

wifi

#42165
Multumin! Vorba aia: never touch a running system, nu te atinge ce ceva ce functioneaza. A mers bine si pana acum, lasa-l sa mearga si mai departe. Crezi ca-l va mai scoate socrul din priza? Presupun ca a invatat si nu mai face. Ende gut, alles gut. Ce ne lipsesc sunt pozele de astazi, ce mai este pe la nod, cum arata relocarea DJ-ului, zicul, si asa mai departe. Precis s-a innaintat.

gruiarew

Azi fiind sărbătoare şi fiind la sat am făcut şi eu o ieşire cu:



Şi am pozat astea:









'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

#42168








Şi cu stâlpul (credeaţi că nu mai e ?:) )



'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

#42170
Povestea cineva dăţile trecute de ceva drum după biserică de la carieră în Coşteiul de Sus. Din nefericire nu am putut merge până în Holdea că deja eram la 30+ km de bază, antrenament nu prea mai am şi apa o terminasem de mult... Dar cam aşa arată.  Pe vreme bună poate fi o alternativă la DN68A. Zona e foarte frumoasă şi trafic deloc (cred că a trecut o singură maşină pe lângă mine)











De la Margina la Coşteiul de Sus e asfalt, mai puţin unde e devierea (sau mă rog, jumătatea de deviere) a DC100 peste A1.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

mishu77

#42171
Am trecut eu pe la Holdea. Surprinzator se lucra. NU era cine stie ce forfota (era cam 17:30) dar se misca ceva. Este un drum in dreapta dupa Holdea la aproximativ 6-700m (catre Deva), ei acolo catre autostrada erau vreo 8 camioane. La nod era doar unu cu bena ridicata si un escavator cu pamant in cupa. Am si vreo 2 poze pe tel le pun cum se incarca.

Revin si cu pozele, doar 2 si din masina ca, chiar nu ma asteptam sa se lucreze azi




TibiV

Mi se pare ca au avansat binisor fata de situatia din urma cu doua saptamani...

Quote from: Quest on July 31, 2018, 09:19:17 PM
Quote from: bbk on July 31, 2018, 04:35:22 PM
http://imgur.com/a/PCCfnE3  G.jpg[/img]
Am pus link către album,  scriu de pe telefon și e mai greu cu linkuri care poze.
(...)

Multumim bbk ptr albumul cu pozele de la Eco 2 si Holdea.
Iti ies eu in intimpinare cu linkurile separate ale fiecare poze din album.


Sau ma pacaleste unghiul pozelor ?....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

flashu74

Au mai săpat, dar puțin. Probabil unghiul. Eu am trecut aseară pe acolo și pot compara din teren. Nu zic că nu au lucrat, dar până la binișor cred că mai au puțin de lucru. La cele 2 poze una este din giratoriu( mishu77) și una este dinspre ecoduct(bbk).

bbk

Ca o comparație cred ca se potivesc mai bine aceste poze,  una din unghiul opus iar cealaltă din partea opusa podului

flashu74

Quote from: wifi on August 15, 2018, 12:17:45 PM
Ce ne lipsesc sunt pozele de astazi, ce mai este pe la nod, cum arata relocarea DJ-ului, zicul, si asa mai departe. Precis s-a innaintat.
În 15 UMB nu a lucrat. Pot doar spune că între baraj și viaduct a apărut parapetul median pe o porțiune și că la relocarea DJ se sapă pentru coborârea terasamentului. Mai vedem progresele în zilele care vin.

wifi

Multumim de informatie! Baietii astia fac treaba, acum o luna ne uitam ca prostii cum se ridica grinzile, acum avem placa turnata pe 2/3 din lungime si o gramada de noutati. Lumea se uita la deal, la zid, si pe alte parti se face de poti sa afirmi ca pozele ce le avem de pe LD4 sunt asa de invechite ca incep sa se ingalbeneasca de vreme, zau!

qew00

@gruiarew: M-ai prins si pe mine in trecere in poza :) . Este asfalt spre Costeiu de Sus fara gropi dar e ingust.

Ce am observat este ca la nodul Margina pe sensul dinspre locul unde ai pozat pe autostrada, este o dala de beton lipsa si se poate trece  cu masina langa. E pacat sa vezi ca e gata portiunea aia si e si mai pacat de incompetenta autoritatilor cu DC100 si porțiunea aceia neasfaltata.

perfidus

#42178
E un material filmat de cutter in acea zona in care se "explica" de ce a ramas asa pasajul, neterminat, la reziliere.
Este vorba si de linia de stalpi care nu a putut fi relocata, motivele fiind ca de obicei la noi, date de incurcaturi in acte.
Cauta Catalin Drula Lugoj Deva si gasesti filmuletul.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

adiarc

Mutumesc Gruia pt poze.

In alta ordine de idei,astazi am fost prin zona Aciliu si am vrut sa vad ce s-a ales de puietii de salcam plantati in primavara.Marea majoritate s-au prins ( unii nu se vad prea bine,fiind iarba cat ei),fiind ajutati de vara ploioasa....unii sunt amenintati de curgeri de pamant,dar per total marea majoritatea arata bine.Ca orice lucru pe lumea asta,ar avea nevoie de putina intretinere...





nu se vad...dar sunt acolo in iarba







in p.stanga este o portiune fara vegetatie,unde se vad puietii mult mai bine



din pacate,telefonul meu nu poate mai mult sau mai clar



in general zona este mult mai verde decat anul trecut...datorita mamei natura

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura