Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 13 Guests are viewing this topic.

adiarc

Vesti bune si încurajatoare,judecând si dupa vremea de afara....multumim tuturor pt info
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Europiu

Oare Yeti cand apare cu raportul saptamanal? :)
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

horatiu.cosma

Exact, e miercuri. Daca lumea zice ca se lucreaza si @yetiman se lasa asteptat, inseamna ca e de bine :).

adiarc

Eu nu-l mai cred daca nu vine cu poze  :D
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

yetiman

Sorry guys, I was out of the country.  :)

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

AkaManah

In zona traversarii E81, langa Transavia se foreaza.

gdo

In Varul dealului la Oiejdea se lucra aseara la 17.30 la lumina farurilor. Deasemena si in curba la Oiejdea se lucra ceva inca si aseara dupa lasarea intunericului. Se munceste intens pe portiunea cu autorizatie, dar din pacate mai avem o mare portiune pe care nu se lucreaza nimic. Oricum de apreciat cei de la Aktor ca au muncit in flux continuu...

yetiman

Din pcate, cu pozele am sa va dezamagesc din nou. Nici nu am avut aparat foto cu mine si nici conditiile meteo si orare n-au permis varianta telefon. Oricum nu prea aveam ce poza care sa arate interesant.
Si acum, buletinul de stiri:
L4 - Porr - Lucreaza in continuare la (aproape) toate podurile. Cu mici exceptii, la fiecare pod era cate o macara pe pozitie si se lucra, sau la predale sau la suprabetonari - nu se vedea prea clar, era ceata dimineata.
L3 - TS - Cam la fel, am vazut lucrari la cel putin 3 poduri/viaducte - aceleasi de data trecuta (cel de la Decea, dar nu podul peste relocarea DN - aici nimic), la podul peste Mures (se zareau grinzile metalice intanse pe jos) si la Viaductul peste CF. Cam atat se putea vedea de pe DN.
L2 - Aktor - sunt lucrarile incipiente la nodul Teius. Deocamdata nu-mi dau seama ce fac acolo. Lucrarile sunt concentrate chiar langa DN14B (Teius-Blaj), desi eu m-as astepta sa vad mai mult din viitorul nod - macar sa fie trasat si decopertat. Dar poate nu s-au terminat descarcarile arheologice?

@adiarc - daca nu ma crezi, te invit la fata locului  O:-). Poate bem si o bere (fara alcool... )
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

voyageros

Porr lucreaza in mod serios la nodul de la Turda si azi la caderea serii era agitatie mare si o "turma" de masini care forfoteau. Conturul bretelelor este tot mai bine vizibil

florin74

#4089
Situatie azi :
- lot 1 : Liniste si pace.
- lot 2 : Se lucra sustinut in zonele mentionate de colegi. ( santimbru, oiejdea)
- lot 3 : Se lucra la structuri. In rest, slaba miscare. La pasajul peste CF nici o miscare.
- lot 4 : Lucru intens in deal la Turda si in nod, partea dinspre Kaufland. De asemea, se lucra sustinut la debleul dintre Dumbrava si spatiul de servicii. Cred ca mâine e gata, dupa mobilizarea de acolo. Au început sa monteze grinzile la podul de la Inoc, de la începutul lotului. In rest, se lucra la majoritatea structurilor.

ciprebbe

7.30 se lucra intens în nodul Turda partea cu Kaufland-ul însă doar pe o bretea. La restul bretelelor era 0 activitate.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alexV

precedentele sase mesaje sunt ca vechile relatarile BBC, prin telegraf.
poza e sugestiva


alexV

Multe poze astazi de pe lotul 4, apoi cateva de pe lotul 3 si la final doua poze cu lotul 2.

In zona nodului cu A3, in spate la Kaufland












alexV

pe fundal in centru e debleul din dealul turda









recent inauguratul pasaj din vf dealului. nu e cel mai neted asfalt, dar oricum sunt curbe stranse care te limiteaza la 60-70 kmph. e ok din partea mea














alexV











un viaduct din zona satului Măhăceni