News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 24 Guests are viewing this topic.

elion

subtraversările din zona cu relocările







spre DJ-107E









în lipsa grecilor vulpile şi-au făcut vizuină în gropile arheologice de la capătul lotului 2





Am fost impulsionat de Rocklee, căruia-i mulţumesc pe această cale.
O seară bună tuturor!

dorum

Astia in loc sa construiasca autostrazi, construiesc rigole... sa ia exemplu, dom'le, de la Impregillo care stiu sa faca autostrazi, fara sa piarda vremea aiurea cu rigolele... Treaba-i asta???

PS: ghilimelele de rigoare le puneti voi... unde credeti...

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

Cine ar fi crezut ca pe 13 decembrie o sa avem un asa weekend? Multumim mult tuturor, au fost 2 zile de pomina. Avem sperante pentru la anul  :cheers:.

rocklee

felicitari elion si multumim mult pentru perseverenta ta ... :D :gj: :cheers:

rocklee

multumesc AlexV...pentru foto reportaj ai facut o treaba frumoasa ..stati cu ochi pe ei si aduceti vesti frumoase din teritori ...felicitarii      :gj: :drunk: :drunk:

Europiu

@alexV si @elion: Mii de multumiri!!!

Si ce frumos e apusul de soare in Ardeal!

@ciprebbe: Daca imi este ingaduita o propunere. Ionut spunea ca Dronutsa ar fi in drum spre Cluj. Avand in vedere ca este intins pe o suprafata atat de mare, as spune ca nodul A3/A10 e o tinta ideala pentru noua voastra jucarie, ce zici? Mai luam in considerare talentul dovedid pe Gilau-Nadasel, ar iesi o filmare super.
(Obs: Nu stiu daca aveti voie).

O seara buna tuturor!
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Nelu63

#4117
Multumesc elion pentru foto reportaj ai facut o treaba buna, apreciez efortul si timpul pierdut sa ne informezi pe noi.  :gj:

ciprebbe

^^ Este in plan nodul A3-A10 cu drona. O sa vedem cand se va putea realiza.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

AFC

@alexV, @elion, multumim pentru vesti si efort.  :gj:
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

TibiV

Quote from: ciprebbe on December 13, 2015, 10:04:53 PM
^^ Este in plan nodul A3-A10 cu drona. O sa vedem cand se va putea realiza.

Dacă nu ne spui când, eşti... netransparent !... :D

Dar abia aştept !... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

Quote from: alexV on December 13, 2015, 01:51:31 PM
din alt unghi. bun, grinda de pe pamant e rupta. dar cea asezata pe viaduct acolo trebuie pusa? credeam ca pe micile ridicaturi din beton..


Unele ridicaturi din beton au rolul de blocuri antiseismice. Adica in cazul unui seism, tablierul podului sa nu ""sara"" cu totul de pe pile.

Poate Wadan ne lamureste mai mult...ca nici din poza a doua nu e mai clar.
Drumurile noastre POATE;

Wadan

#4122
La ce km e podul? cu aproximatie.

Din ce vad in poze, pare rezemata temporar pe bancheta pentru ca cuzinetul cel mai mic (adica bloculetul acela de beton) e la marginea banchetei si creste ca dimensiuni inspre grinda. Daca imi aduc bine aminte sunt doi opritori antiseismici/cale si 5 cuzineti/cale (podul are 2 cai) cum in poza se vad deja doi cuzineti cu opritorul alaturat concluzia este ca e rezemata temporar pe bancheta, dar nu cunosc mai multe.

istvan78

Grinda rupta, tind sa cred ca au rasturnat-o din greseala dupa asezarea pe piloni. Suspendata intre capete in pozitie orizontala probabil ca nu-si poate sustine nici propria greutate... auch!

Cozak

@alexV si @elion SUNTETI TARI!
Multumim mult, stiu ce inseamna sa fii impulsionat de rocklee, un adevarat motor!