Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

cutter

Am auzit un zvon, pentru care nu bag mîna în foc, că mîine ar intra utilajele în teren pe Sebeș-Turda lot 2.

rocklee

poate aceasta era vestea buna ...de care vroia sa ne spuna Ionut ... 8)

chiar o veste buna ... :)

gdo

#3542
Eu pot sa va confirm ca s-au intrat de azi cu utilajele in teren pe lotul 2. Azi au fost dislocate din organizarea de santier mai multe utilaje pe santier ( 2 buldo, o vola, un autogreder, un rulou...cam astea le-am intrezarit eu). Acestea sunt disolcate in apropiere de Albalact spre Teius. Tot acolo, la ora 17, in departare se intrezareste un depozit de pamant. Iar in zona Saintimbru intradevar momentan lucreaza Group Corint la descarcari arhelologice. Daca pana maine seara nu vine nime cu poze, sper sa reusesc sa o fac eu... Seara faina tuturor!


pasadia

Deci doar 22% decontat din POS-T, restul din POIM. Trista situatie!

Si nu inteleg cu autorizatia pentru lotul 4 - au primit-o pentru intrega lungime (asa cum spun) sau mai trebuie sa o primeasca pentru "anumite zone" (cum tot ei spun)?

NGC

#3545
Recapitulare pentru lotul 4.

Quote from: NGC20 on July 24, 2015, 04:57:19 PM
17.03.2015: "AUTOSTRADA SEBEȘ–TURDA, LOT 4 KM 53+700 – KM 70+000, Sector 5 km 64+500 - km 68+550"
Quote from: NGC20 on September 01, 2015, 06:24:44 PM
01.09.2015: "Autostrada Sebeş - Turda Lot 4, sectoarele 1,2,3,4,6 km 53+700 - km 64+500, respectiv km 68+550 - km 70+000 – Etapa I"

Etapa I inseamna fara zonele care necesita exproprieri suplimentare, de care am scris ieri si eu si TibiV.
Mai lipsesc zona lacului si nodul Turda.

horatiu.cosma

Maine o sa fac o vizita pe lotul 3, daca cineva vrea sa Mi se alature, cu mare drag :).

alecu26

deci toata vina la constructor....cam asta reiese din comunicat. Nu as putea spune ca nu-i dau dreptate, chiar daca rintintin o sa ma certe.
Drumurile noastre POATE;

rin tin tin

Quote from: alecu26 on September 18, 2015, 03:32:21 PM
deci toata vina la constructor....cam asta reiese din comunicat. Nu as putea spune ca nu-i dau dreptate, chiar daca rintintin o sa ma certe.

:fence:

gdo

Lot 2 - Zona Santimbru, zona unde se fac sapaturi arheologice de catre Group Corint






gdo

Si imagini cu primele decopertari de pe lotul 2 Sebes - Turda:










Au loc lucrari de decopertare si se desfasoara  pe cateva sute de metri  intre Oiejdea si Teius. De mentionat ar fi ca in zona pentru lucrari sunt dislocate doar utilaje cu sigla Aktor.... Euroconstruct cam lispeste din peisaj, cel putin pe partea de logistica...

TibiV

Frumos peisaj !
De cand il asteptam... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

#3552
scart scart ...scart scart ....dar incep incet incet .... >:(

gdo

Lotul 1 - lucrari intre Lancram si Sebes (a pardon defapt azi nu se lucra...)








TibiV

Mulțumim gdo !
Cilindrii ăia albi sunt suluri de geotextil ?
Mama proștilor este mereu gravidă... :)