News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 14 Guests are viewing this topic.

AlinC


Dominik

You're in Steelers Country

TibiV

Erai asteptat "ca painea calda"...
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

Poate s-a discutat dar eu nu am vazut: la AB N, de ce rampa de pe DN1 e atat de lunga?
Zidul de sprijin nu pare sa coboare decat dupa m buni.

RaduC

Pentru ca umbra în curtea omului sa fie dreaptă și uniformă, nu în unghi, și sa acopere cât mai mult din suprafața curții.

AlinC

ST1, asfaltari intre podul peste raul Sebes si Oarda:


bgd77

La Alba Iulia Nord, o masina a vrut sa o ia pe autostrada.  :lol:

Io

Minuneeeeee, sa-ncrustam in grinda, au sapat in jurul subtraversarii si dupa ce dau cu matura pe-acolo se pot apuca de hidroizolare. Sa vedem in cite zile o fac si pe-aia. Sau o lasa asa, mai pe cind se culeg viile?  :p
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

carutasul

păi o fi terminat Dorel la podul peste Mureș?

luc

^ La viteza amețitoare (pentru ei) de 8 grinzi pe săptămână, aka o deschidere, până vine Moș Crăciun ajung la ultima (a 13-a). Nu mai ținem cont ca lipsește o pilă. Cu Deme terminau în maxim 2 săptămâni. Dar așa se face economie. De bani evident... Ce atâta grabă?!

AlinC

ST1, gabioane Oarda si podul Mures:


horatiu.cosma

Arată mișto spațiile de servicii la 4 ani de la AC  :lol:. Eu mă tot întreb cine comunică din CNAIR acel stadiu (acum e 91%) al proiectului. În ritmul ăsta ajung până în decembrie la 99%, doar că vor mai avea de făcut 2 structuri, 16 km de uzură, marcaje, parapeți, parcări etc. Ceva e clar greșit pe undeva. Spre comparație, UMB la Bacău cică e la 73%, deși eu zic că sunt foarte aproape de Pizzarotti ca stadiu, la următoarea serie de 4 săptămâni îi întrec 100%.

carutasul

@AlinC, dacă mai pleci lasă și tu chiele de la dronă la cineva, că a scăzut ritmul la gabioane :)

Io

Asa am o banuiala ca vom avea niste trambuline de rupt telescoapele pe portiunile cu umpluturile si cu gabioanele astea.

Si be) Aline, te rugam, nu gasesti pe inca cineva cu o drona sa v-apucati voi sa urcati predalele dincolo? Zau ca ar merge mai repede  :lol:
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

rocklee

#20669
incredibila viteza ...la nodul sebes au ...uitat sa mai puna grinzile la ...viaductul peste CF...pe breteaua mare de iesire spre Deva ....oare nu este posibilitate de ai atinge la BUZUNAR cu un 1 mil euro ...Sa vezi atunci ce viteza au.... >:(

slab si lasi .... CNAIRUL...  sau se asteapta rezilierea la 99%..stadiul fizic ...si 98 stadiul finaciar ...>:( :bash: :bash: :bash: