News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 26 Guests are viewing this topic.

alinuttt

M-am întors tot pe acolo acum 15 minute și am zis să pozez foreza, poate o repetați voi(de data asta nu mai lucra). Las și câteva poze cu pasajul peste CF.



















Powered by API/PUM imgur uploader

florin74

S-a achitat factura Aktor de 10 mil ieri.

Dominik

In mod normal tot astazi sau in acest weekend ar trebui sa ridice si al 3-lea segment metalic...de pe 3 August DEME se muta la nodul Alba Iulia Nord.
You're in Steelers Country

Stefan01

In urma vizitei pe lotul 1 si 2 a premierului Ludovic Orban si a minstrului trasporturilor Lucina Bode a avut loc o declaratie de presa. O puteti urmari aici.

GDPR

A inceput campania agricola de toamna.  :D

"Nenumăratele sale vizite de lucru pe șantierele patriei, rodnicul său dialog cu constructorii și proiectanții, consfătuirile și întâlnirile dedicate examinării proiectelor și machetelor viitoarelor construcții, indicațiile și orientările sale permanente în toate problemele pe care le ridică această operă grandioasă conferă conducătorului partidului și statului nostru - neobositul și inspiratul ctitor al României moderne."

AlinC


Duta C

@adrian rosca......cred ca s-au deblocat putin proiectele...trebuiesc presati puturosii si neseriosii si certificati negativ
@AlinC..multumim de efort :)

carutasul

eu am un fix: poate cineva să îmi spună ce faze tehnologice ar mai urma la conducta aia din imagine? Se mai betonează, hidroizolează sau altceva înainte de a o îngropa? Că mă enervează pe mine, dar pe ei ar trebui chiar să îi streseze, că o tot ocolesc cu camioanele, cred că dacă ar aduna numai motorina în plus și le-ar ieși de încă 4 muncitori care să termine naibi lucrarea în două săptămâni...

tonică

Și după ani și ani și ani și ani tot cu minus da la numărarea grinzilor!  Cel puțin la cum stiu eu sa numar, ar trebui încă 16 grinzi scurte, dar probabil ca 2021 e un an bun pentru ele, le lasă pesemne la dospit! 😀

Io

 :lol: Nu la dospit ca se fac mai mari si mai voluminoase. Da' poate fac pui, mai stii? Care e perioada de gestatie la grinzi?
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

tudor

Grinzile se inmultesc prin diviziune: Iei o grinda lunga, o scuturi un pic pe piloni si faci doua mai mici. Italienii ar trebui sa invete de la vecinii lor greci.


GML

Deci nici anul asta nu o sa avem predare partiala.

alexV

Quote from: AlinC on July 25, 2020, 06:34:19 AM
Sunt destui fumatori, depinde ce fumeaza:

Domnule Orban, ce parere aveti despre declaratiile mincinoase ale premierului si ministrului transporturilor de acum 10 secunde?

@GML, nu putem vorbi de receptie partiala. Daca distinsii declara public finalizarea completa a loturilor, nu se pot auto-contrazice cerand receptie partiala. S-au impuscat in picior, administrativ vorbind, spre deliciul antreprenorilor Aktor si Pizzarotti care pot continua in ritmul lor, fara vreo presiune publica din partea beneficiarului.